X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Aparaty do masażu i inne akcesoria

Dyskutujemy za każdym razem, gdy idziemy do lekarza, dlaczego usługi lekarskie są tak drogie. Gdy podejmujemy decyzję o wykupieniu prywatnego ubezpieczenia medycznego powinniśmy liczyć się z wydaniem około dwóch tysięcy złotych. Mniej więcej na takim poziomie kształtują się roczne opłaty za usługi medyczne w niepubliczne| przychodni.
Z pewnością jakiś procent z wpłaconych pieniędzy wydawana jest na kupno sprzętu medycznego, jak np. lusterka laryngologiczne, który jest najzwyczajniej w świecie kosztowny, a jednocześnie niezbędny do funkcjonowania gabinetów.

Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl

W cenie często są patenty, wyposażenie musi spełniać szereg bardzo rygorystycznych wymogów bezpieczeństwa, nic więc dziwnego, że kosztuje aż tyle.
Choćby tak podstawowe sprzęty jak lampy medyczne to już ładnych parę tysięcy. A pomyślmy jaką ich ilość trzeba, żeby wyposażyć choćby średniej wielkości placówkę. Gdy jeszcze ma salę zabiegową to jeszcze zwiększa wydatki. Każdy laryngolog potrzebuje jeszcze dodatkowych lamp do badania pacjentów, okuliści wymagają możliwości zmiany natężenia światła w gabinecie – mnóstwo jest takich dodatkowych wymagań, a każda modyfikacja czy regulacja to kolejny koszt.
Bardzo kosztowne są też deski ortopedyczne albo nosze – które powinny zostać kupione, gdy placówka posiada własną karetkę. Pojedyncza deska to koszt na poziomie dwóch tysięcy złotych a czasem więcej. Muszą być wyprodukowane zgodnie z wymogami, mieć atesty itp., zatem koszty są spore. Naturalnie nigdy nie wystarczy jedna deska.

Podobał Ci się nasz tekst? Zatem gorąco zapraszamy (http://logopedawitkowska.pl/) do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Sprzęt się zużywa i trzeba w razie potrzeby go wymieniać, żaden z wydatków nie jest jednorazowy. Jeżeli kierujemy placówką medyczną nieustannie kupujemy nowe sprzęty. Technologia medyczna pędzi do przodu, przykładowo profesjonalne aparaty do masażu używane do rehabilitacji parę lat temu aktualnie już nie na wiele się przydadzą, należy inwestować w nowocześniejsze.
Każda placówka medyczna musi posiadać również bardzo wiele innego rodzaju sprzętów, które nie od razu rzucają się w oczy i nie wyglądają na bardzo drogie, ale oczywiście są konieczne. Przykład mogą stanowić chociażby reduktory tlenowe. Każde z tych urządzeń kosztuje kilkaset złotych, a placówka musi mieć ich kilkadziesiąt. Kiedy zdamy sobie sprawę z tego ile dodatkowego drobnego sprzętu każda placówka musi posiadać – takiego jak choćby strzykawki, młotki neurologiczne, środki opatrunkowe, butle z tlenem i całe mnóstwo innych koszty indywidualnych ubezpieczeń medycznych okazują się całkowicie zasadne.
22-05-21 07:01:02