X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Udzielaj pomocy, uratuj życie

Wyobraź sobie taką sytuację. Podróżujesz autem. Twoim oczom uwidocznia się wypadek samochodowy. We wnętrzu aut są uwięzione osoby. Któraś spośród nich może wymagać udzielenia pomocy. Przejedziesz obojętnie, czy ocalisz komuś życie? Musisz udzielić pomocy, to Twój obowiązek! Jednak pomoc przedmedyczna to działanie, do którego specjalistyczne akcesoria nie są potrzebne.
Apteczka samochodowa
Źródło: czarmed.pl
Wystarczy apteczka do samochodu z oferty Tym samym nie zaniedbuj obowiązku posiadania apteczki samochodowej w pojeździe.

Fantomy – ćwicz i ratuj

Pewnie każdy uczył się kiedyś zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkole, bądź na kursie prawa jazdy. Wiedzę tę opanowaliśmy w większym, bądź mniejszym zakresie. Myśląc, że prawdopodobnie w żadnym razie nam się nie przyda. Jednak nie ma co na to liczyć. Pożądane byłoby przyłożyć się do nauki sztucznego oddychania. Służą do tego specjalne specjalistyczne fantomy. Jeżeli opanujemy umiejętność resuscytacji, pomoc przedmedyczna będzie dla nas łatwą czynnością. I bez cienia wątpliwości zdecydujemy się na ratowanie czyjegoś życia.

Apteczka zakładowa, na wypadek wypadku

Polecamy też

Masaż na mokro i na sucho

Czarne mydło złuszcza martwy naskórek i dokładnie oczyszcza skórę
Opracowanie: Helfy.pl
Źródło: Helfy.pl
Każdy, kto naprawdę pragnie poznać zwyczaje mieszkańców miast Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, powinien złożyć wizytę w hammamie, czyli publicznej łaźni. To miejsce, w którym nie tylko można poddać ciało zabiegom dogłębnego oczyszczania, lecz także oddać się towarzyskim pogawędkom. W zdobionych, pełnych pary łaźniach mycie jest niezwykłym rytuałem, który pielęgnuje ciało oraz koi duszę. Choć niezapomnianej atmosfery hammamu nie można przenieść do prywatnej łazienki, dobroczynne zabiegi można odtworzyć w wannie lub pod prysznicem.


Do sytuacji, gdy musimy ratować czyjeś życie dochodzi nie tylko na drodze. W pierwszym kwartale 2012 roku miało miejsce więcej niż 20 tysięcy wypadków w miejscu pracy. W ich wyniku 86 osób straciło życie. Przypuszczalnie mogliby żyć, jeżeli pomoc przedmedyczna została zastosowana w porę. Nadzwyczaj istotne jest, aby w każdym miejscu pracy znajdowała się apteczka tzw. zakładowa. Właśnie jej obecność często przesądza o życiu poszkodowanych pracowników.

Złota godzina – życie cenniejsze od złota

Złota godzina jest przełomowym terminem, który minął od momentu zastosowania decydującej i właściwej pomocy.

Ten artykuł jest emocjonujący, ale warto sprawdzić też inne takiego rodzaju posty. Z tego powodu zobacz polecane informacje (http://www.uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-ciala/), które również okażą się dla Ciebie użyteczne.

Jeżeli nie zaczniesz działać szybko, po przyjeździe ratowników medycznych, którzy wezmą ze sobą aparaty do masażu plus reduktory tlenowe, może okazać się, iż jest już za późno. To normalne, że nie każdy zdecyduje się na reanimację rannego w wypadku, jednakże im więcej takich ludzi, tym więcej ocalonych istnień.
Opracowanie: A.Z.
21-12-14 12:01:04