X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Które lampy wybrać do salonu w naszym domu?

Przywykliśmy do lamp sufitowych i zdecydowanie te wybieramy powszechnie. Niewielki salon oświetlony w taki sposób zatraci swoją głębię i zostanie nieprzyjemnie oświetlony. W jaki sposób zaplanować światło?
lampy
Opracowanie: Technolux
Źródło: Technolux
Oświetlenie pokoju głównego ma za zadanie dać możliwość na zrelaksowanie się gościom, którzy w nim przebywają.

Czy omawiany wpis jest dla Ciebie wartościowy? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię także to wiarygodne źródło (http://www.sklep.doko.pl/pl/p/Kabel-energetyczny-miedziany-YKYzo-4X10-0%2C61KV-TFK/9729) - traktuje o podobnej problematyce.

Popularne wydłużone lampki w samym środku sufitu wybornie komponują się z wnętrzami wysokich kamienic. Szczelne klosze sprawiają wrażenie zmniejszonej przestrzeni, a na takie coś nie mogą pozwolić sobie mieszkańcy ciasnych blokowych mieszkań.

Pamiętaj o oświetleniu sufitu

Lampy w pomieszczeniu dziennym warto obrócić ku górze. Najlepszym wyborem okazują się zatem żyrandole z kloszem otwartym do góry (link). Tego typu dysponowanie światłem dodaje wysokości niewielkim salonom. Efekt ten wspiera też ścian i biały sufitu. Jeśli pomieszczenie posiada trudny do zdefiniowania kształt, można oświetlić krótsze ściany: otwarte kinkiety (polecamy kinkiet łazienkowy) lub przymocowane do ścian lampy zmieniają proporcje w salonie. Wąskie pokoje w ten sposób można sprytnie poszerzyć.

Jak utrzymać porządek

Aranżacja światła w niewielkim pokoju wymaga porządku – bałagan nie jest najlepszy. Dobrze więc zaplanować pewnego rodzaju strategię i zdecydować się na takie same ramki lamp ściennych i górnych. Tanie lampy bywają optymalnym pomysłem, tym bardziej, że koszt nie obniża ich jakości.

lampa, ozdobna lampa
Opracowanie: David Costa
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy ozdobne

Lampy stojące przy sofach to zaiste najważniejszy element w salonie. Dzięki nim jesteśmy w stanie komfortowo przeglądnąć książkę, racząc się wieczorną herbatą. Należy wybrać takie, które umożliwiają regulację wysokości i kąta padania światła, dzięki temu będziesz w stanie delektować się lekturą w jakiej chcesz pozycji. Lampa rzecz jasna zawsze powinna współgrać z wnętrzem i nawiązywać do jego wystroju, ale należy też pamiętać, że właśnie ona sama bywa bardzo istotną dekoracją.

Polecamy też

Światło w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Opracowanie: garryknight
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o spokojnym życiu na wsi. Aczkolwiek, aby nasz dom przynosił nam radość, warto zatroszczyć się też o teren dookoła. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie istotne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne domu. Poprawnie rozstawione lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet niewielkiego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.


Kinkietyprowokują mieszane przemyślenia, głównie dlatego, że w świadomości ludzi wiążą się z mało estetycznymi, białymi lampami z bogactwem wzorków. Najnowsze oświetlenie jest już zgoła inne i nawet niezainteresowani będą w stanie znaleźć coś dla siebie (.)
1 2