X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wybieramy drzwi wewnętrzne

Wybór właściwych drzwi, to ważna decyzja. Warto zdecydować się już na samym początku, w czasie projektów. Drzwi przesuwne są teraz wyjątkowo modne – pozwalają na dodatkowe możliwości i są niekwestionowaną dekoracją. Czy warto wybrać tego typu nietypowe rozwiązania?
Opracowanie: INVADO
Niektórym wydaje się, że najlepsze rozwiązanie, to znane drzwi skrzydłowe Wrocław jednak pokazuje, że są też oryginalne koncepcje. Ze szła, dekoracyjne lub klasyczne z drewna – przesuwne drzwi pasują do każdego stylu, a mogą pozwolić na jeszcze więcej niż zwykłe. Będą głównym elementem wystroju mieszkania, gdy tylko domownicy sobie tego życzą.

Wielu jeszcze przesuwne drzwi kojarzą się z plastikowymi trzeszczącymi harmonijkami, które kilka ładnych lat temu królowały w niedużych, kawalerkach. Wszystko się zmieniło i jedną z atrakcyjniejszych ozdób wnętrza są właśnie drzwi przesuwne Wrocław, i przede wszystkim stolica – prezentują zawsze ogromny wybór galerii, a tym samym wzorów wyposażenia wnętrz.

Drzwi a przestrzeń Instalacja drzwi przesuwnych to jedna z popularniejszych metod zwiększania przestrzeni. Apartament typu studio, z kuchnią w aneksie, może stać się znacznie bardziej rozkładowe za sprawą takiego rozwiązania. Bez problemu można stworzyć tak dodatkowe pomieszczenia, co okazuje się istotne na przykład w trakcie przygotowywania posiłków. Przesuwne drzwi pozwalają też wydzielić w sypialni miejsce do pracy albo spora garderobę dla pomysłowych pań.

sypialnia
Opracowanie: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Szklane drzwi Dobrze rozważyć też drzwi w większości ze szkła, na które Wrocław i inne miasta mają bardzo ciekawe koncepcje takich wyjątkowych drzwi. Można ich używać do podzielenia miejsca w nowoczesnych biurowcach, ale sprawdzają się także w przyjaznych domach. Dzięki temu drzwi zamieniają się nawet w arcydzieło. To coś więcej niż tylko szkło hartowane. Wrocław zaprezentował nie tak dawno kolekcję drzwi z abstrakcyjnymi fotografiami i zdobieniami. Najlepiej wyglądają w odważnych minimalistycznych domach, ale każdy dopasuje odpowiednie dla siebie.

Montaż dobrze wziąć pod uwagę przy projektach, bo dzięki temu drzwi przesuwne mogą schować się w specjalnym otworze w ścianie. Oczywiście każdy może schować je za dodatkową ścianką z płyty kartonowo-gipsowej, co nie jest pracochłonne.


Zobacz ofertę przedsiębiorstwa DA-BUD:
Wyświetl większą mapę

Polecamy też

Kusząca „przegryzka”

półmiski
Opracowanie: Stelton
Źródło: Stelton
Wydało nam się głęboko niesprawiedliwym, że cała grupa chipsów, paluszków, orzeszków, kandyzowanych owoców, oblewanych czekoladą rodzynek, malutkich ciasteczek i innych kuszących chrupkością bądź słodyczą przysmaków nie posiada swojej zbiorowej nazwy. Proponujemy wobec powyższego nazwać je „przegryzką”...
Źródło: Da Bud
18-07-12 03:48:09