X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kupujemy kamerę dla aktywnych

Wakacje na desce – te zimowe i letnie – można zapamiętać na filmie. Nowe możliwości są coraz większe, a za normalnie pieniądze można nabyć faktycznie dobry sprzęt.

Kupując kamerę, zawsze należy określić jej zastosowanie. Jeżeli potrzebna jest nam kamera dla aktywnych, musimy szukać wśród konkretnych modeli. Wiadomo, że koszt jest zwykle najważniejszą barierą, jednak w tej sytuacji też określamy, jak fachowy sprzęt kupujemy. Kamera do robienia pewnego rodzaju portfolio narciarskich osiągnięć powinna być naturalnie sprawniejsza niż ta, służąca jedynie dokumentowaniu wyjazdów z przyjaciółmi. Bardzo ważne jest to, gdzie zamierzamy pokazywać filmy. Do internetu spokojnie wystarczą kamery SD, jednak zwykle HD rozszerza możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.
Dobierz kamerę do sportu

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, zazwyczaj można kupować wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że trzeba je dobierać do typu dyscypliny sportowej. Inną kamerę kupią rolkarze, a inną rowerzyści. Kamera mocuje się do kasku, przy górskich wyczynach bez wątpienia musi być trwała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Źródło: Sport-shop.pl
Dokładnie typ mocowania ma tu duże znaczenie, dlatego że kamery dla narciarzy z kolei można przypiąć do gogli. Do sportów samochodowych i motorowych dobrym sprzętem okaże się kamera GoPro HD HERO2, jednak na longboard kupimy pewnie już coś zdecydowanie innego. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, mogą być szerokokątne – specjalnie do szerokich ujęć. Oferta jest rzeczywiście duża.

Polecamy też

Gry wideo nie tylko dla dzieci

Obecnie popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już standardowe gry planszowe. Od pewnego czasu trwa wymiana zdań na temat, która konsola jest niezawodna. Konsole do gier wideo firmy Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, a więc Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają możliwość dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.
1 2