X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kupujemy kamerkę dla aktywnych

Szaleństwa na desce – zimą i latem – możemy utrwalić na filmie. Nowatorskie możliwości są potężne, a za stosunkowo nieduże pieniądze możemy kupić całkiem dobry sprzęt.

Kupując kamerę, zazwyczaj trzeba określić jej przeznaczenie. Gdy marzy się nam kamera dla aktywnych, trzeba szukać wśród konkretnych modeli. Oczywiście koszt jest najczęściej typową przeszkodą, jednak tutaj także decydujemy, jak profesjonalny sprzęt kupujemy. Kamera do robienia w pewnym sensie portfolio narciarskich osiągnięć musi być oczywiście lepsza niż taka, mająca służyć tylko dokumentowaniu wakacji. Bardzo ważne jest to, gdzie mamy w planach zamieszczać filmiki. Do internetu spokojnie wystarczają kamery SD, jednak zwykle HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.
Kamery dla narciarzy, rowerzystów...

Kamery sportowe są wygodne i małe, zwykle warto kupować wodoodporne modele. Nie da się ukryć, że należy je dobrać do typu sportu. Inną kamerę wybiorą snowboardziści, a inną motocykliści. (szczegóły w podanym źródle) mocuje się do kasku, w czasie górskich slalomów bez wątpienia powinna być trwała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Źródło: Sport-shop.pl
Oczywiście sposób mocowania ma tu niemałe znaczenie, ponieważ kamery dla narciarzy z kolei możemy przypinać do okularów. Do samochodowych szaleństw świetnym sprzętem może okazać się kamera GoPro HD HERO2, jednak na deskę wybierzemy już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są wstrząsoodporne, można wybrać te szerokokątne – stworzone do szerokich ujęć. Oferta jest spora.

Polecamy też

Gry wideo nie tylko dla dzieci

Dziś popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz sprzęty przenośnie wyparły już zwyczajne gry planszowe. Od pewnego czasu trwa spór o to, która konsola jest najlepsza. Konsole do gier wideo marki Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, to jest Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, czyli gry wydawane wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają opcję dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.
1 2