X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wytworny salonowy kamerdyner

patery
Opracowanie: Bugatti
Dawne epoki wprowadzały radykalny podział między państwa, a ich służących. Ci ostatni byli ludźmi z niższych sfer. Często traktowano ich jak przedmioty, załatwiając w ich obecności prywatne, tajemnicze, czy wręcz wstydliwe sprawy.

Przewrotna współczesna sztuka użytkowa zmieniła ten stan rzeczy. Obecny "służący", przybrany w najwyższej jakości stalową liberię, jest tym, o którego względy się zabiega. Nie dość, że wydaje się na niego bajońskie sumy, by sprowokować go do wstąpienia w progi salonu, czy firmy, umieszcza w centrum uwagi biesiadników, dodatkowo hołubi i chwali się nim. Czyli – robi wszystko to, co dawnej arystokracji nie pomieściłoby się nawet w głowie.
Współcześni, wytworni i pełni wdzięku kamerdynerzy to nie kto inny, jak luksusowe patery z serii Armonia znanej światowej marki Bugatti. Swoim klasycznym kształtem nawiązują do czasów, w których serwowanie łakoci, owoców, deserów i przystawek było sztuką samą w sobie.

patery
Polerowana stal szlachetna trzech pater Armonia przyciąga wzrok jak magnes. Choć wszystkie są najprostsze z prostych, stanowią wytworną ozdobę stołu na eleganckim przyjęciu, czy ogrodowym party. Bugatti stworzyło trzy patery o różnych kształtach, by zadowolić gusta wybrednych hedonistów stołu kochających niepospolite, a wysmakowane dekoracje. Jedna z pater jest okrągła, druga prostokątna, trzecia kwadratowa. Dobór form pater Bugatti nie jest przypadkowy, gdyż wszystkie trzy tworzą najbardziej podstawowy zestaw kształtów doskonałych.
Duża, bo aż 32 cm okrągła patera może służyć również jako taca bądź stylowy talerz-baza pod wykwitną porcelanę. Dwie pozostałe patery – z racji wysokich ścianek – idealnie nadają się jako półmiski na polane sosem mięsa, deepy, roladki, puree. Wszystkie mogą służyć serwowaniu łakoci, fantazyjnych deserów, słodyczy lub owoców.

patery
Lśniąca powierzchnia pater odmienia dom i wnętrze, nadając mu dostojeństwa i zamożności. Odmienia tym samym jego mieszkańców i gości, uwznioślając chwile wytwornych spotkań i codziennych przekąsek. Samo logo Bugatti przydaje paterom znamion luksusu. Z tej racji patery Armonia mogą stanowić doskonały prezent dla tych, w których domu nie zagościł jeszcze napawający dumą wytworny salonowy kamerdyner. Bugatti to trafiony pomysł na ślubny podarunek, prezent dla prezesa firmy, luksusowy upominek dla wielbiciela designu i prostych form.

Życiowy hedonista – miłośnik uczt i wystawnych przyjęć - sklep bezgranicznie fascynuje się wytwornymi współczesnymi kamerdynerami, paterami marki Bugatti, które swoją obecnością uświetniają bankiety.

Joanna J. Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek
19-02-08 07:17:02