X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Laser niezastąpiony w technice i leczeniu

Laser odgrywa coraz większą rolę w obecnych czasach. Na wielu płaszczyznach jest wręcz niezbędny. Nowością w medycynie na pewno jest laser CO2, który używany jest do niwelowania zmarszczek na skórze i blizn pozostałych po trądziku lub ospie. Ten sposób maskowania niedoskonałości skóry jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej zachwalanych.

Laser krzyżowy GLL 2 Professional
Opracowanie: Bosch
Źródło: Bosch
W większości zabiegów odmładzających to właśnie laser pełni najważniejszą funkcję. Jedną z głównych korzyści wykonania takiego zabiegu jest nieziemski efekt, przede wszystkim dzięki niezwykłej precyzji. W czasie zabiegu rana nie krwawi, a zabliźnienie zachodzi w krótkim czasie. Dużym plusem jest także to, że ból jest wówczas znacznie mniejszy niż po działaniu chirurgicznym. Laser wykorzystuje się również w okulistyce przy wymagającym dokładności przecinaniu powiek lub spojówek.


Ewentualne sposoby wykorzystania plotera laserowego

Ploter laserowy to maszyna, w którym wykorzystywany jest laser co2. Urządzenie to używane jest w przemyśle i rozmaitych usługach. Plotery używane są do grawerowania i rozcinania rozmaitych tworzyw – od drewna, poprzez tkaniny, aż do plastiku. Każdego dnia mamy styczność z przedmiotami, za których wykończenie odpowiada ploter laserowy. Przykładem mogą być wzory na szklankach, tabliczki z numerem domu czy breloczki do kluczy. Wszystko umożliwia laser. Ploter laserowy cechuje niesamowita dokładność oraz znaczna jakość wykonywanej usługi. Dobrą stroną tych sprzętów jest także możliwość połączenia komputera z ploterem, co wzmaga właściwości, jakimi wywyższyć można ploter laserowy. Dzięki temu są zwiększane możliwości zastosowania plotera laserowego. Laser nie wymaga materiałów eksploatacyjnych oraz jest praktycznie samoobsługowy. Sam ploter nie zajmuje wiele miejsca, cechuje go niewielki ciężar i ruchoma pozycja robocza.


Fiber laser – użycie i skuteczność


Laserowe zamykanie naczynek
Opracowanie: DER-MED
Źródło: DER-MED
Inną opcją jest fiber laser. Stosuje się go także w ploterach. Przewyższa laser CO2, zwłaszcza kiedy chodzi o szybkość pracy i wyższą jakość działania. Za pomocą tej technologii uzyskać można dokładniejszy kształt m.in. przy grawerowaniu i cięciu materiałów. Tę techniczną innowację laserową stosuje się przy produkowaniu systemów wycinania laserowego. Sprzęty wykonane dzięki tej metodzie cieszą się dobrą opinią oraz zaufaniem wśród liderów największych firm.
Źródło: Lasertechnik
Opracowanie: Magdalena Wrzosek
20-04-01 07:12:16