X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Słodycz stalowego wykwintu

cukiernice
Opracowanie: Stelton
Cukiernica jest jądrem stołowej galaktyki aromatu i smaku. Wokół niej, jak planety po orbitach krążą filiżanki do kawy i herbaty, dzbanki, dzbanuszek na mleko. Czyli wszystko to, co wypełnia kosmiczny wszechświat czasu relaksu.
Wytworna cukiernica projektu Arne Jacobsena – jednego z największych guru duńskiej sztuki użytkowej – to prawdziwe przeżycie dla znawców wspaniałych przyjęć i spotkań w gronie przyjaciół.

Arne Jacobsen – legendarny duński projektant, mistrz, którego dzieła do dziś są symbolem ponadczasowej stylistyki, wykreował w roku 1967 niezwykłą serię zastawy stołowej i akcesoriów AJ Cylindra Line. Seria fascynującej zastawy firmy Stelton stanowi ucztę dla oczu. Wyjątkowo prosta, cylindryczna forma wyciętej z eleganckiej stali szlachetnej cukiernicy ma w sobie to, co absolutnie konieczne – niewysokie, proste i niczym nie ozdabiane naczyńko na biały lub ciemny cukier oraz elegancką pokrywkę z symetrycznym wycięciem na łyżkę.

Słodycz cukru została zbalansowana chłodem stali i pierwotnością formy. W efekcie powstała synteza różnych materii jednoczących kawowo-herbaciany wszechświat.
Dążenie współczesności do absolutnej prostoty zamyka się w kulcie, jakim otaczana jest stalowa zastawa stołowa AJ Cylindra Line, zastawa, która przetrwała dekady i do dziś czaruje jak wybuch supernowej nieśmiertelnego designu.


Joanna Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek
18-11-07 07:14:04