X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Budki lęgowe – w czym pomagają

Jeśli jesteś osobą wrażliwą na kwestie ekologiczne i zamierzasz wspomóc zwierzęta, jest coś, co możesz dla nich zrobić. Gwałtowny postęp w nauce przyniósł światu mnóstwo dobrych rzeczy, to bezdyskusyjne. Jednak trzeba w tym momencie doprecyzować – światu ludzkości. Ptaki cierpią przez toksyczne odpady z przemysłu ciężkiego.

Polecamy też

Karmnik – czyli ćwierkająca restauracja

karmnik
Opracowanie: Blomus, MENU, Skagerak Denmark w
Kiedyś mówiło się o karmniku –"ptasia stołówka". Obecnie takie określenie wydałoby się w najlepszym razie obraźliwe. A to z tego względu, że współczesne karmniki wyglądają jak arcydzieła sztuki użytkowej.


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Opracowanie: Betafence
Źródło: Betafence
Całe kilometry bezcennych dżungli są wycinane przez firmy. W wielkim niebezpieczeństwie są ptaki, które straciły swoje normalne nisze do rozpłodu. Niektóre gatunki ptaków wymagają specyficznych warunków, by się osiedlić. Wycięte lasy i ruchliwe szosy sprawiają, że ptaki giną bezpotomnie. Z tego powodu dużo ekologów przekonuje, by zawieszać im odpowiednie budki lęgowe.

Budki dla ptaków, wbrew stereotypom, nie są przeznaczone wyłącznie do karmienia. Ptaki pragną idealnego miejsca, gdzie wydadzą na świat małe i będą je karmić. Jeśli masz dobre serce i trochę pieniędzy do włożenia, kup w sieci budki lęgowe i załóż je w którymś miejscu. Zanim to sprawisz, dowiedz się, jakie gatunku poszukują miejsc do rozrodu w rejonie miejsca , w którym żyjesz. To istotne, ponieważ różnorakie gatunki ptaków posiadają inne wymagania. I tak na przykład budki lęgowe dla sikorek mocno się różnią od miejsc, w których założyć rodzinę mogą sójki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Opracowanie: Betafence
Źródło: Betafence
Jeżeli potrafisz tworzyć różne rzeczy z drewna i posiadać nieco wolnego czasu, zbuduj budki lęgowe samodzielnie. Z ich konstrukcją da sobie radę każdy, nawet ktoś świeży w materii budowania. Kluczowe jest to, żeby dokładnie sprawdzić, jaką budowę i rozmiar powinna mieć budka lęgowa dla danego zwierzęcia. O ile nie zastosujesz się do tych parametrów, zwierzęta mogą po prostu ignorować twoją budkę. Zanim zainstalujesz ją w jakimś punkcie, dowiedz się od znawców, gdzie należy ją wstawić. Możesz też poszukać tych informacji w portalach branżowych.
Źródło: sklep na pTAK!
Opracowanie: Lidia Kotecka
20-02-01 07:14:02