X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Świetlna walka z depresją

Depresja sezonowa to poważny problem, który dotyczy wielu ludzi. Od razu trzeba zaznaczyć, że rzecz tu o autentycznej depresji, a nie krótkotrwałym podłym nastroju. Sporo ludzi miesza te dwa zjawiska i tą drogą depresja jest pomyłkowo opisywana. Depresja sezonowa ujawnia się w momencie, gdy absorbujemy za mało światła słonecznego.

Lampa antydepresyjna
Źródło: www.ilumina.pl

Oczywistym czasem jej działania są miesiące jesienne i zimowe, gdyż wtedy dni są krótkie, a słońce operuje słabo i pod niewystarczającym kątem.

Blask Słońca jest fundamentalny dla naszego samopoczucia, bo reguluje działanie naszego systemu. Pobudza tworzenie kluczowych hormonów. Wspiera adaptacje do zbilansowanego rytmu dobowego – to jasne, że nieźle wyspany człowiek jest szczęśliwszy, niż zmęczony bezsennością. Depresja jesienna to choroba, z którą należy pójść po kurację do psychiatry. Leczenie zazwyczaj to przyjmowanie codziennie pigułek oraz chodzenie na zajęcia terapeutyczne. W naszym rynku od paru lat możliwe jest również trzecie rozwiązanie, które wspomoże nas w potyczce z zimowym złym humorem.

Światłoterapia, jak podpowiada sama nazwa, to zwalczanie depresji blaskiem. W Polsce pojawiły się ośrodki, które przeprowadzają okresowe sesje naświetlania takimi urządzeniami. lampy antydepresyjne dają silne światło, które imituje blask słońca. Mózg przyjmuje takie małe oszustwo i w wyniku tego zachowuje się tak, jakby miał zapewnioną porządną dawkę prawdziwego blasku naszej wspaniałej gwiazdy.

Terapia światłem może być wykonywana także w mieszkaniu. W Internecie napotkasz dużo sklepów, które oferują kupno wspaniałych lamp antydepresyjnych - (link do wpisu). To rewelacyjne rozwiązanie,jeżeli pracujesz w domu. Taką lampę można postawić sobie na biurku i w ten sposób upajać się blaskiem słonecznym przez cały okres zimowy. Nie zapominaj, by decydować się na lampy sprawdzonych sprzedawców, którzy dostali istotne certyfikaty. Lampy antydepresyjnie dostaniesz już za kilkaset złotych. To niska cena za radość nawet w trakcie deszczowych zimowych dni. Humor jest rzecz jasna bezcenny.
Źródło: Ilumina
17-12-07 07:02:01