X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Jak dobrać optymalne zimowe opony?

Opracowanie: KURSANT
Na dworze lato w rozkwicie, gorąco, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o śniegu i ujemnych temperaturach, a tymczasem to najodpowiedniejszy moment, aby rozważyć kupno nowych opon zimowych do samochodu. Większość producentów w tej części roku sprzedaje opony zimowe po niższych cenach. Oczywiście są to nieużywane opony, w idealnym stanie, lecz producenci muszą opróżnić magazyny przed dostawą nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen

Opony zimowe z to bardzo ważny element wyposażenia samochodu. Są ogromnie istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, dlatego nie lekceważmy tematu. Czasem dzieje się tak, że właściciele samochodów wcale nie zamieniają opon na zimowe. Zasłaniają się bezsensownymi argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież prowadzą powoli itp. To błąd i głupota! Do kolizji nie potrzeba dużo, wystarczy kawałeczek śliskiej drogi, żeby auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Polecamy też

Zimowe opony kup latem!

Opony
Opracowanie: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Za oknem lato w pełni i gorąco, nikt z nas na pewno nie myśli o śniegu i ujemnych temperaturach, a przecież to najodpowiedniejszy czas, by rozważyć kupno nowych opon zimowych do naszego auta. Wielu producentów w tej części roku wyprzedaje je po niższych cenach. Oczywiście są to nieużywane opony, w idealnym stanie, ale sklepy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed zakupieniem nowych modeli. Dlatego też urządzają wyprzedaże.


Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie mają w ogóle zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to w dodatku stwarzają ogromne zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale wziąć zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i do tego stopnia nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest niezwykle istotne, wiec sprawdzajmy często stan opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie fanaberia, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, by nasze auto zostało jeżdżącą klęską. Warto już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo przestrzeni, a uda nam się sporo zaoszczędzić korzystając z letnich przecen. Nie ma co czekać do ostatniego momentu. W Internecie na pewno znajdziemy mnóstwo ofert, a być może uda nam się zakupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze. Na przykład opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin i równe im marki. Jeśli nie mamy swojego garażu zawsze możemy opony schować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony w spokoju wyczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie przyjdzie w połowie września… Dobrze być przygotowanym.


Opony zimowe sprzedaje firma Netcar
Opracowanie: A.T.
18-10-27 07:13:02