X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji

Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Ściany, po podłodze stanowią drugą największą płaszczyznę w mieszkaniu. Gładzie, tynki i tapety to ciągle najpopularniejsze wykończenia wnętrz - witryna w tym temacie -. Nowe trendy wychodzą jednak poza utarte ramy i projektanci coraz chętniej sięgają po szorstki design surowych materiałów: nieosłonięty beton i odkryte cegły to pomysł na industrialne wykończenie przestrzeni. Jak zaaranżować okno, żeby pasowało do loftowego wnętrza radzi ekspert firmy Franc Gardiner.

Lofty przeżywają swój renesans, poprzemysłowe budynki z powodzeniem adaptowane są na pomieszczenia mieszkalne. Wyzwaniem staje się zaaranżowanie wysokich przestrzeni o dużym metrażu tak, by zachować ich niepowtarzalny klimat i stworzyć wnętrze, w którym poczujemy się jak w domu, a nie w hali produkcyjnej.

Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Niewątpliwą zaletą loftów jest ich przestronność, która stwarza duże możliwości eksponowania nietypowych rozwiązań, w tym także często spotykanych w tego typu budownictwie oryginalnych ścian z cegieł. Urok tego materiału budowlanego to zarówno struktura, kolor, jak i nietypowa faktura. Czerwień czy piaskowe kolory, geometrycznie poprzecinane zaprawą murarską tworzą niepowtarzalną atmosferę we wnętrzu.

Budynki przemysłowe to bardzo często wysokie ściany i okna o dużych wymiarach. Kupowanie i montaż dwumetrowych firan może być kłopotliwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Surowy styl cegieł nie do końca koresponduje z koronkowymi, satynowymi czy szyfonowymi firankami. – Jeśli chodzi o aranżację okna, dobrym rozwiązaniem są proste, tekstylne zasłony wykonane z naturalnych materiałów jak len czy bawełna. Mocny, graficzny wzór podkreśli industrialny, nowoczesny styl wnętrza. Duże okno najlepiej i najwygodniej zagospodarować roletą – dzięki rozbudowanej ofercie firmy Franc Gardiner stworzenie osłony na konkretny wymiar nie stanowi problemu. Dodatkowo to proste i eleganckie rozwiązanie idealnie wpisze się w kolorystykę wnętrza – odpowiednio dobrany kolor podkreśli i wydobędzie naturalny odcień cegieł, niepotrzebnie nie zasłaniając ciekawego wykończenia ściany – mówi Kamila Prałat, ekspert firmy Franc Gardiner.

Cegła we wnętrzu – magia szorstkiej aranżacji
Opracowanie: Franc Gardiner
Źródło: Franc Gardiner
Ciekawą opcją uzupełnienia industrialnego wystroju jest wybór rolety z nowoczesnym nadrukiem. Zabawny, graficzny wzór utrzymany w stylu i kolorach całego wnętrza może dać inspirujący efekt. Stworzenie rolety przy użyciu Dekoratora Lotari to także szansa na posiadanie unikalnego produktu, idealnie dopasowanego zarówno do wnętrza, jak i do indywidualnych gustów. Zaprojektować i zamówić roletę z własnym wzorem można pod adresem: .

Cegły bez wątpienia mają potencjał aranżacyjny. Nowoczesne ściany i surowy design loftów można podkreślić i wyeksponować kolorem i gładką, kolorową płaszczyzną rolety, która pozwoli okiełznać duże okna i płynnie regulować dopływ światła, co jest szczególnie cenne przy dużych pomieszczeniach. okna - więcej opinii na ten temat -
Opracowanie: Filip Godecki
22-06-21 10:01:41