X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Fenomen Chanel No 5, czylicały czas modne perfumy

Sklepy w sieci przedstawiają naprawdę atrakcyjną ofertę. Jednak odpowiedź na wątpliwość o najbardziej charakterystyczną perfumę okazuje się oczywista. To już bez wątpienia zapach legenda. Już około 90 lat najelegantsze kobiety delektują się właśnie numerem 5.
Prawie każda kobieta potrafi wskazać swoje ulubione kosmetyki do makijażu, tusz do rzęs i co najistotniejsze zapach. Podobno ideałem jest permanentnie być kojarzoną z tym samym bukietem zapachowym i jak się okazuje wiele z nas przywiązuje się do właśnie swoich flakoników. Chanel No 5 to uosobienie kobiecości i dla znacznej grupy idealny zapach. Mężowie, narzeczeni i kochankowie powinni o tym pamiętać.

Opracowanie: NATURADO
Bez względu na fakt, że miłość krytyków zdobyły perfumy spod takich znaków jak Masaki Matsushima, Dior Jadore, Yves Saint Laurent i Hermes to maleńki flakonik charakterystycznych francuskich perfum wciąż działa na wyobraźnię. Chyba niewiele kobiet kojarzy, że kompozycja zapachowa narodziła się w 1917 roku. Same perfumy swoją inaugurację miały w 1922 roku. Coco Chanel w pierwszej kolejności rozdała swoim wiernym klientom zaledwie kilka buteleczek nowych perfum, a gdy wzbudziły ich zachwyt, postanowiła wprowadzić je na rynek.

Ciekawostki o Chanel No 5 Jedna z legend o francuskiej ikonie stylu twierdzi, że 5 była jej wyjątkową cyfrą. Kolejna wiąże się z ustaleniem propozycji zapachowych perfum idealnych. Z kilku flakoników o zbliżonej kompozycji Coco wskazała na piąty. Trudno powiedzieć, która historia jest prawdziwa, ale wszakże dwie propozycje są prawdopodobne.

Mówi się, że „piątka” narodziła się przez przypadek. Do przygotowanych składników dodano zbyt dużo aldehydów, co w konsekwencji dało rozpoznawalny już efekt. Do przygotowania numeru 5 potrzeba ponad 80 składników, m.in. specjalna odmiana jaśminu, wanilia i ambra. Kolejną ciekawostką może okazać się dla czytających nowina, że to właśnie te perfumy uważane były za hit wśród … nazistów. Coco była przerażona i bała się, że zapach po wojnie nieodwołalnie będzie postrzegany negatywnie. Jak jednak wiadomo No 5 to najbardziej rozpoznawalna perfuma w obecnych czasach. Inne rodzaje kosmetyków, które warto polecić: opinie o carita.

Wierność zapachom Kobiety kochają testować kosmetyki wyszczuplające, ciągle starają się wybierać te najnowsze. Poddają próbom preparaty odmładzające i kosmetyki na trądzik, ale perfumom zazwyczaj pozostają lojalne.


Polecamy też

Ucz się zdrowo warzywnie i owocowo!

soki
Maj i czerwiec to trudne miesiące dla maturzystów i studentów. To czas stresu egzaminacyjnego. Twój żołądek się buntuje, podnosi się ciśnienie tętnicze, pojawia się wysypka i coraz częściej miewasz migreny. W okresie wzmożonego stresu bardzo ważne jest odpowiednie odżywianie, które powinno być uzupełnione piciem soków owocowych Ogrody Natury.
Opracowanie: A.Z.
22-06-29 07:01:08