X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Praca zagranicą – warto szukać?

Sytuacja na rynku pracy jest ciężka i znają to nie tylko studenci humanistycznych kierunków. Dobrze sporządzone CV to podstawa, jednak nie jest wystarczające. Firmy zwracają uwagę głównie na zawodowe przygotowanie, więc to nie wybór studiów jest kłopotem.

Jakiś czas temu jedyną szansą dla szukających pracy była praca za granicą. Tuż po maturze, bez kwalifikacji, bardzo dużo młodych osób wybyło do Irlandii szukać pracy, podziwiając cliffs od moher. Zwykle zajmowali się pracą fizyczną, na budowach, a dziewczyny pomagały w kuchniach i hotelach. Obecnie wszystko się zmieniło.

Dzisiaj w Angli i Irlandii o pracę jest trudniej, chociaż i tak jest jej więcej niż w kraju. Bezrobocie w Irlandii dopadło część rodaków i przymusiło ich do powrotu. Warto pamiętać, że praca zagranicą to chwilowe zajęcia na zmywaku. Zapominamy, że to propozycja przede wszystkim dla młodych i wykształconych, chcących podnieść swoje kwalifikacje. absolwenci największych uniwersytetów często szukają zatrudnienia w Anglii i Irlandii, chcąc odnieść sukces.

Praca w Google i w agencji marketingowej Dobra autoreklama i zaawansowany angielski i przede wszystkim list motywacyjny po angielsku umożliwiają otrzymanie pracy. Siedziba Google w Dublinie z otwartymi ramionami angażuje Polaków, a wynagrodzenie jest na tyle kuszące, że mądrzy ludzie bez mrugnięcia okiem opuszczają kraj. Warto też szukać pracy w brytyjskich agencjach marketingowych. Nasi specjaliści są tam cenieni, a referencje, które dostają pozwalają na pracę w największych korporacjach po powrocie do Polski.

Polecamy też

Wrocław – jak znaleźć fotografa na ślub?

Opracowanie: SimonShaw
Stopienie w jedno dwojga ludzi to jeden z najważniejszych momentów w życiu. Dlatego też wszystko wtedy ma być chwytające za serce, dopracowane i perfekcyjne. Uroczystość, w czasie której narzeczeństwo przysięga sobie coś tak wspaniałego, jak bycie razem do końca życia, aż się prosi, by zostać uwieczniona na udanych fotografiach.


Praca i życie w obcym kraju W Anglii stale mieszka mnóstwo Polaków. Brytyjczycy mają tego dosyć, chociaż inni traktują nas jak bardzo dobrych ekspertów. Na pewno to nie jest typowe życie na wygnaniu. Są polskie restauracje i całe osiedla, a nawet przychodnie takie jak Medicus. Poza tym funkcjonują pomocne firmy, wskazującej Polakom rozliczać podatki w Irlandii i ułatwiają sprawy papierkowe.

Niektórzy ludzie pracujący tam latami budują polskie społeczności również w Internecie. Gromadnie omawiają przedszkola dla dzieci, pomagają sobie w funkcjonowaniu poza Polską.
Gazeta.ie
Źródło: www.gazeta.ie
Źródło: Gazeta.ie
Opracowanie: A.Z.
17-09-18 06:41:10