X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podatki i miejsca pracy w Irlandii

Jeśli chcesz zacząć robotę w Irlandii, mój krótki artykuł z pewnością będzie dla ciebie użyteczny. Przeczytaj więc go dokładnie i kieruj się na sławne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – tego lata liczba osób niezatrudnionych w państwie Éire osiągnęła pułap prawie piętnastu procent, co umieszcza go na 5. pozycji w rankingach państw UE. To koszmarna informacja dla przyjeżdżających do Dublina za robotą. Kraina jest gnieciona przez potężny kryzys i należy odczekać kilka miesięcy na poprawę koniunktury.

Polecamy też

Zewnętrzny audyt odpowiedzią na dekoniunkturę

Księgowość
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Do naszego kraju powoli zbliża się dekoniunktura. W ostatnich latach kryzys wyszedł ze Stanów Zjednoczonych i potłukł mocno Europę. To ciężki okres dla firm. Jeśli posiadasz własny biznes, będziesz zobligowany podjąć sporo trafnych posunięć, by oddalić widmo plajty. Świetnym rozwiązaniem jest całkowita restrukturyzacja firmy.


Gazeta.ie
Źródło: www.gazeta.ie
Podatki w Irlandii – podatkowo kwestia układa się dobrze. Obciążenia fiskalne w Irlandii są stosunkowo niskie. Irlandia jest na 9. lokacie raportu najbardziej wolnych fiskalnie miejsc globu. Nasz kraj zajmuje w nim słabiutką 64. pozycję. Ten fakt powinien cię namówić do założenia biznesu w Irlandii.

List motywacyjny po angielsku – to niezbędna rzecz do Curicullum Vitae. Jeżeli twoje umiejętności lingwistyczne są słabe, poproś człowieka obeznanego w jezyku królów o przetłumaczenie tekstu. Możesz też wynająć fachowca w sieci, tylko że taka opcja jest nietania.

Medycyna - lękasz się, że porozumiesz się z medykami? Jest na to rozwiązanie. W Dublinie jest centrum medyczne dla emigrantów z Polski Medicus. Przyjmuje w niej dużo lekarzy przeróżnych specjalizacji – psycholog, ginekolog, stomatolog i tak dalej. Poznaj witrynę internetową przychodni, wpisując w wyszukiwarkę frazę „Medicus Cork”

Praca za granicą to niezła opcja, nawet w latach kryzysu. Pomyśl: rozwijasz swoje kompetencje językowe, inkasujesz pensję, zdobywasz doświadczenie, zawiązujesz nowe znajomości, oswajasz się z obcymi nacjami. Zalecam ci jednak, abyś poczekał kilka miesięcy na wyprawę. Kryzys skończy się i wtedy będzie prościej zdobyć opłacalną robotę bądź wystartować z firmą. Obecnie jednak statystyki finansowe wyspy nie wyglądają za dobrze.
Źródło: Gazeta.ie
Opracowanie: A.Z.
17-09-18 06:41:10