X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Sortownik odpadów- sprytny sposób na porządek

sortownik odpadów
Opracowanie: Franke Polska Sp. z o.o.
Lubisz porządek. Wszystko masz odpowiednio poukładane – ubrania kolorystycznie, buty zgodnie z porą roku, książki alfabetycznie, a szklanki według kompletu? Chcesz też zrobić coś dla środowiska i zacząć segregować śmieci, ale kilka worków o różnym przeznaczeniu psuje Twoje poczucie estetyki. Jest na to pewien sprytny sposób.

Ekologicznie w kuchni
Coraz więcej osób przekonuje się, że segregacja śmieci nie zajmuje wiele czasu, a przez proekologiczny charakter tej czynności - potrafi być bardzo satysfakcjonująca. Projektanci akcesoriów i systemów kuchennych starają się ułatwić tę czynność, proponując coraz nowsze, inteligentne systemy segregacji, w których skład wchodzą m.in. sortowniki i młynki przeznaczone do mielenia organicznych odpadów żywnościowych.

- Sortownik odpadów to naprawdę dobre rozwiązanie – twierdzi Jarosław Matys z firmy Franke Polska – Takie urządzenie ułatwia przede wszystkim utrzymanie porządku w kuchni – znika problem kilku koszy lub worków na śmieci, a dodatkowo jeden z pojemników może służyć na przykład do przechowywania środków czystości, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce w szafkach, a i dostęp do nich będzie łatwiejszy.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju sortowniki, dlatego wyboru odpowiedniego powinniśmy dokonać przede wszystkim zgodnie z naszymi potrzebami i możliwościami kuchni. Przede wszystkich zastanówmy się ile mamy miejsca w szafce kuchennej oraz ilu i jakiej pojemności pojemników potrzebujemy– od tego zależy, bowiem funkcjonalność urządzenia i jego dostosowanie do naszych potrzeb. Dalej możemy wybierać między różnymi opcjami otwierania, dostępne są sortowniki otwierane ręcznie, automatycznie lub wysuwane razem z frontem szafki. Niektóre dostępne na rynku modele oferują nam jeszcze inne funkcjonalności jak np. wbudowany aktywny filtr węglowy, który niweluje nieprzyjemne zapachy.

W bogatej ofercie sortowników każdy znajdzie coś dla siebie, a dla najbardziej wymagających producenci przygotowali niestandardowe rozwiązania jak np. mobilny sortownik firmy Franke wykonany ze stali szlachetnej – rozwiązanie nie najtańsze, ale za to, jakie efektowne.
Źródło: Inplus PR
19-12-09 07:08:46