X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Chwycić serwetkę za rogi

serwetnik
Opracowanie: Bugatti
Szczęściem, niegdysiejszy savoir-vivre odszedł już do lamusa. Aż strach pomyśleć, co wyrabiali przy stole nasi XVII-wieczni przodkowie, którzy wycierali usta i sumiaste wąsy po sutych i tłustych biesiadach w… rękaw kontusza siedzącego obok gościa.

Jak wyglądałby dzisiejszy bankiet, gdyby wyfraczony gentelman, czy dama w wieczorowej kreacji bez zażenowania wycierali się w czyjeś frakowe poły, czy tren sukni?! Trzeba sporej wyobraźni, by sobie taki obraz przedstawić.
Obecnie, na szczęście, nie musimy jednak popuszczać wodzy wyobraźni, jako że na straży ust, wąsów i bród stoją współcześnie ujęte w opiekuńcze ramiona luksusowych serwetników kolorowe lub dystyngowane serwetki.
Jednym z bardziej pomysłowych, a przy okazji wyjątkowo prestiżowych, za sprawą marki, jest serwetnik włoskiej firmy Bugatti. Serwetnik niezwykły, bo, dzięki pomysłowości współczesnych designerów, łamiący typową konwencję tradycyjnych pionowych serwetników. Tutaj serwetki leżą na masywnej drewnianej podstawie z buku w kolorze czereśni bądź wenge. Gustownie przytrzymuje je zmyślny pałąk z chromowanej stali szlachetnej. Dotychczasowe serwetniki chowały w sobie serwetki, nie pozwalając eksponować ich wzorów.

serwetnik
Serwetnik Bugatti
umożliwia kreowanie serwetkowych wystaw, które stają się ozdobą stołu.
Połączenie masywnego drewna i na pozór delikatnej stali daje świetny efekt – serwetki leżą pewnie, zmysłowo muskane zakończonym kulą stalowym uchwytem. Całość zdobi wytworne logo Bugatti, które nie budzi wątpliwości co do wytworności całego zestawu.
Bugatti stworzył serwetnik nie tylko praktyczny, ale i ozdobny, który może być sympatycznym prezentem dla wielbicieli stołu, śniadań i chwil spędzanych przy doskonale przyprawianych posiłkach. Za sprawą pomysłowości włoskich designerów, Bugatti rozszerza pojecie prezentu jako takiego – zwykły na pozór serwetnik, który tradycyjnie nigdy za podarek uchodzić nie mógł, tu staje się świetnym pomysłem na zaspokojenie estetycznych potrzeb obdarowanego. Bo Bugatti w każdy przedmiot tchnie włoską duszę i temperament, nadając życiu nowego smaku.

Z zaciekawieniem obserwujący ewolucję stołowych zwyczajów sklep pełnym dystynkcji gestem sięga po serwetki z uroczego, drewniano-stalowego serwetnika Bugatti.

Joanna J. Gawlikowska
Krystian Wawrzyczek
19-02-07 07:17:03