X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

W objęciach wazonika

wazony
Opracowanie: Stelton
Gest obejmowania i przytulania kogoś mieści w sobie kosmiczną syntezę radości życia, szczęścia, budowania poczucia wyjątkowości i bycia najważniejszym w całym Universum. Archetypową wymowę przytulenia i obejmowania rozumieją, jak nikt inny, kobiety - subtelne, pełne sensualności i wrażliwości na gesty. Dla nich ten dowód bliskości i przywiązania znaczy wiele więcej, niż słowa.

Do tego specyficznego kobiecego pojmowania bliskości nawiązały projektantki duńskiej firmy Stelton, Christina Halskov i Hanne Dalsgaard, twórczynie uroczej serii wazoników "Embrace". Samo słowo można tłumaczyć jako "objęcie", "uścisk", czy "branie w objęcia". I ten szklany, całkiem prosty w formie wazonik w kształcie ściętego stożka objęty jest właśnie stalowymi pierścieniami, które sprawiają wrażenie intymności i radości bycia ze sobą. Choć chłodna, stal w tym przypadku kojarzy się z dającymi poczucie bezpieczeństwa ramionami najbliższej osoby.
Stalowy pierścień tworzy continuum emocji. Jeśli wieść wzrokiem za liniami załamań, wraca się zawsze do punktu wyjścia. Z reguły – do uroczego, dyskretnego logo znanej na świecie z hiperluksusowych produktów firmy Stelton.

wazony
Wazoniki mają różne wymiary. Pierwszy, 10,5 centymetrowy wazonik, może stać się również wytwornym świecznikiem. Kolejny to średni wazonik o wysokości 16,5 cm. Ostatni z serii, wysoki na 24 centymetry, wazonik prezentuje w pełnej krasie steltonowskie idee chwytającego za serce piękna.
Wytworny wazonik o przytulnej i wiele mówiącej nazwie "Obejmij mnie" sugeruje ludzką tęsknotę za bliskością, stąd, jak żaden inny, nadaje się na wiele mówiący prezent. Będzie lepszym od kwiatów wyznaniem uczuć, pasji, namiętności. Poprawi jakość życia. Stalowe pierścienie Stelton obejmą swoimi ramionami przyszłość, odgradzając ją od niepowodzeń i trosk. W wazonikach Steltona pomieszczono ogromne pokłady najgłębszych i najwspanialszych ludzkich uczuć.

Pasjami analizujący ludzkie emocje i nastroje sklep poleca ujęte w design z ludzką duszą wazoniki marki Stelton.

Joanna J. Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek
18-06-22 15:19:01