X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Konkurs „Kadry modernizmu” – Wrocław widziany oczami studentów

budynek
Opracowanie: Piotr Marek
Źródło: Selena SA
Słynny Trzonolinowiec, Kredka i Ołówek czy budynek Dolmedu – to tylko kilka z wielu obiektów charakterystycznych dla powojennej architektury Wrocławia wartych uwiecznienia na zdjęciach.

W konkursie fotograficznym „Kadry modernizmu” każdy student może zaprezentować swoje spojrzenie na jeden budynków zaliczanych do stylu powojennego modernizmu. Jury nagrodzi zdjęcia najciekawiej oddające charakter danego obiektu.

plakat
Opracowanie: Selena SA
Źródło: Selena SA
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Architektów Polskich we Wrocławiu, przy wsparciu uznanych fotografików i wykładowców. Firma Selena SA jest głównym patronem tego wydarzenia. Konkurs ma charakter otwarty i mogą wziąć w nich udział studenci wszystkich uczelni wyższych z całej Polski. Prace muszą obrazować wybrane wrocławskie budynki powstałe w latach 1945-1989. Lista obiektów uwzględnionych w konkursie oraz jego regulamin dostępne są na stronie . Fotografie powinny pokazywać budynki w szerszym kontekście urbanistycznym, oddawać ich architekturę, ale i przestrzeń w jakiej się znajdują. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć wykonanych techniką tradycyjną lub cyfrową. Prace można nadsyłać do 31 sierpnia 2011r.

- Chętnie angażujemy się w inicjatywy społeczne i kulturalne w naszym regionie, a konkurs „Kadry modernizmu” to szczególne przedsięwzięcie. Zwraca bowiem uwagę na unikalność powojennej architektury powstałej we Wrocławiu. Cieszymy się, że konkurs odświeży spojrzenie na wiele obiektów i podniesie świadomość społeczeństwa jak ważne są one dla urbanistycznej historii miasta – mówi Alicja Giersz Produkt Manager z firmy Selena SA

Obiekty, które znalazły się na liście, zostały uznane za dobra kultury współczesnej i powojenne dziedzictwo architektoniczne. Są wśród nich pojedyncze budynki, zespoły mieszkaniowe oraz kościoły, uznane za najbardziej wartościowe i wymagające szczególnej ochrony. W drugiej grupie obiektów znajdują się te, które mogą zostać ewentualnie przekształcone – jednak wszystkie tego typu działania powinny odbywać się przy konsultacjach architektoniczno-urbanistycznych.

Autorzy najlepszych zdaniem jury prac otrzymają nagrody w postaci: 500 zł i iPad Apple za zajęcie I miejsca, 500 zł i kurs fotografii za II miejsce oraz 500 zł za III miejsce. Dodatkowo przewidziano trzy wyróżnienia po 150 zł, a także nagrody dodatkowe – książki, prenumeraty, teczki architekta z profesjonalnymi programami do projektowania w technologii TYTAN EOS.
Opracowanie: Agata Zięba
19-01-07 07:16:04