X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Na świeżym powietrzu

Piknik na świeżym powietrzu
Chcesz się czuć naprawdę jak w domu przebywając tego lata na powietrzu? Żeby mieć pewność, stwórz kilka kuszących wnętrz na świeżym powietrzu z pomocą mebli, roślin doniczkowych, miękkich tkanin i oświetlenia.

Oświetlenie na zewnątrz kiedyś oznaczało tylko uliczne latarnie i żarówkę nad wejściem do domu. Teraz równie ważne jak funkcja jest stworzenie odpowiedniego nastroju. Rodzaj oświetlenia, jakie wybierzesz, zależy od Twoich potrzeb i zasobności portfela. Możesz trochę poeksperymentować, zanim osiągniesz właściwy efekt.
Oświetlenie LED i kompaktowe fluorescencyjne światło nisko watowe to energooszczędne rozwiązania, które zapewniają doskonałe światło, jeśli właściwie je rozmieścisz i nakierujesz. Możesz również używać ich, by stworzyć efekt zamglonego światła o zmroku.

Jak sprawić, byś w przydomowej otwartej przestrzeni zawsze czuł się jak we własnym salonie.

OAZA NA BALKONIE

Nawet balkon w mieście może stać się ustronną oazą. Ekran z materiału i parasol pomogą Ci przerobić go w prywatny zakątek. Niskie siedziska i duże poduszki pozwolą Ci całkowicie zanurzyć się we własnym świecie, zwłaszcza, jeśli zadbasz o pachnące rośliny doniczkowe!
Miękkie oświetlenie o niskim napięciu umieszczone za doniczkami na podłodze świetnie się prezentuje. Umieść zasilane oświetlenie blisko podłogi i narożników, uzupełniając je światłem świec na stolikach i powyżej wysokości wzroku.
Używaj dużo świec
UŻYWAJ DUŻO ŚWIEC
To nie przypadek, że większość z nas lubi kolacje przy świecach. Delikatne i miękkie światło świec i tealightów pomaga nam się zrelaksować. Nie wymagają zasilania, a dzięki ochronnej latarence to piękne, żywe światło wszędzie tworzy wspaniały nastrój, podobnie jak nowoczesne oświetlenie nastrojowe zasilane energią słoneczną. Jednak pamiętaj, by nigdy nie zostawiać zapalonych świec bez nadzoru.
DODAJ GŁĘBI W SWOIM OGRODZIE
Kreatywne oświetlenie sprawi, że ogrodem można się cieszyć zarówno z wewnątrz jak i z tarasu nawet, gdy dookoła zapadnie całkowita ciemność. Rozświetl samotne drzewo lub powyginaną gałąź, by dodać dramatyzmu lub porozmieszczaj światełka w gęstym krzewie pod ścianą domu, tworząc piękny koronkowy efekt. Pochwal się swoimi ulubionymi kwiatami, oświetlając je reflektorem, który łatwo przesuniesz wraz z końcem sezonu.
ZRELAKSUJ SIĘ Z PRZYJACIÓŁMI
Taras na świeżym powietrzu to idealne miejsce na towarzyskie spotkania z przyjaciółmi lub rodziną. Niskie meble i duże poduszki nadają mu luźnego, odprężającego i leniwego charakteru. Możesz też porozstawiać duże donice z roślinami, by nadać mu więcej prywatności i bardziej odświętny wygląd. Pachnące rośliny, takie jak lawenda, nadadzą mu nowy wymiar.
NOWA PODŁOGA RAZ DWA
Maty lub dywaniki, które wytrzymują działanie warunków atmosferycznych to szybki sposób na ukrycie brzydkich balkonowych podłóg i sprawienie, by kącik na świeżym powietrzu był bardziej przytulny i domowy.
STWÓRZ SWOJĄ WŁASNĄ PLAŻĘ!
Większość z nas może tylko pomarzyć o domku na plaży. Ale możesz sprawić sobie luksusową namiastkę za pomocą niedrogich foteli ogrodowych, odpornych na warunki pogodowe. Może postawisz na tarasie wielką misę z piaskiem? Poczuj, jak przesypuje Ci się przez palce, zanurz w nim stopy lub zbuduj z dziećmi zamek z piasku!
PRZYTULNE WIECZORY
Trzymanie pod ręką koców na chłodniejsze wieczory zapewni ciepło gościom i dobry humor, a kolacja czy impreza na dworze może przeciągnąć się do późnych godzin nocnych.
Funkcjonalność na balkonie
NIECH TWÓJ BALKON STANIE SIĘ LEPSZY...
Krzesła ustawiane jedno na drugim i składany stolik to idealne pomysły, by zapewnić sobie funkcjonalność na balkonie. Poduszki na krzesło i coś do podparcia stóp przekształci prosty kącik do siedzenia w relaksujące miejsce do czytania, plotkowania lub (poradnikprzedsiebiorcy.pl) po prostu miejsce, w którym możesz cieszyć się piękną pogodą na świeżym powietrzu.
... I WIĘKSZY
Jeśli masz niewielki balkon, dobrym pomysłem może być zawieszenie skrzynek z kwiatkami na zewnątrz – pod warunkiem, że barierka jest bezpieczna. W ten sposób zachowasz więcej miejsca dla siebie i swoich mebli, nadal ciesząc oko zielonymi roślinami.
ŻADNYCH NIEPROSZONYCH GOŚCI!
Zawieszając na drzewie moskitierę, stworzysz przewiewne miejsce do relaksu na hamaku lub leżaku, jednocześnie chroniąc się przed uciążliwymi insektami!
Źródło: IKEA
Opracowanie: Ikea
19-05-17 07:02:02