X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Ecofamily ułatwi domowe porządki

Pralka W 1978 WPS AllWater
Opracowanie: Miele
Źródło: Miele
Wiosną często decydujemy się na generalne porządki. Odkurzacz czy pralka stają się wtedy strategicznymi sprzymierzeńcami w przywracaniu ładu w naszym najbliższym otoczeniu. Warto jednak pamiętać, że po zimowym śnie do życia budzi się również przyroda, a to skłania do refleksji na temat ochrony środowiska naturalnego. W dobie kurczących się zasobów szczególnego znaczenia nabiera odpowiedzialne korzystanie z energii. I właśnie tym użytkownikom, którym nieobca jest ekologiczna wrażliwość, firma Miele proponuje wyjątkową rodzinę urządzeń Ecofamily.

Wiosenne porządki zacznijmy od odkurzania. Do wyboru mamy dwa modele Ecoline – S5 (większy) i S6 (kompaktowy) – oznaczone logotypem kolibra, wspólnym dla całej rodziny Ecofamily oraz suszarek z technologią pompy ciepła. Oba odkurzacze wyróżniają się specjalnymi silnikami o mocy odpowiednio 1300 i 1200 watów. Większość współczesnych modeli charakteryzuje się o wiele wyższymi wartościami – mogłoby się zatem wydawać, że urządzenia Miele odstają od konkurentów. Nic bardziej mylnego – oddajmy głos niezależnym specjalistom ze słynnego instytutu Stiftung Warentest: „…za efektywność odkurzacza odpowiada cała jego konstrukcja. Ukształtowanie ssawki, rura ssąca oraz przepływ powietrza muszą ze sobą współgrać. Maksymalna moc urządzenia mówi jedynie o maksymalnej ilości prądu pobranej z gniazdka przez odkurzacz (zobacz odkurzacz hitti i cenę)…” (StiWa, 4/2002). Wiemy już, że urządzenia Ecoline nie będą pod tym względem wymagające, ale co z wydajnością? O nią dba innowacyjna szczotka AirTeQ – jej specjalna konstrukcja sprawia, że odkurzacze są równie efektywne, jak modele o mocy nawet 2200 W. Z zachowaniem niebywałej oszczędności – zużycie prądu jest niższe o 40%! Przy intensywnym użytkowaniu nie tylko pozwala nam to poczuć się lepiej ze względu na ochronę środowiska – ulgę poczuje też nasz portfel. Dodajmy, że przy konstruowaniu odkurzaczy zadbano o maksymalnie wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, ale to norma dla wszystkich produktów sygnowanych logotypem Miele.

Odkurzacz Ecoline S6
Opracowanie: Miele
Źródło: Miele
Pora na pranie. Tym razem koliber na pralce W 1978 WPS AllWater oznacza rozwiązania służące oszczędnemu gospodarowaniu zarówno prądem, jak i wodą. Technologia AllWater umożliwia podłączenie urządzenia do ciepłej wody, a nawet do jej alternatywnych źródeł (woda deszczowa czy źródlana). Samo wykorzystanie ciepłej wody – co potwierdził certyfikatem Instytut Ekologiczny we Freiburgu – redukuje zużycie energii o przeszło 40% w porównaniu do tradycyjnego podłączenia, a koszty użytkowania mogą spaść nawet o połowę! Kiedy już pralka zostanie podłączona, możemy skorzystać także ze specjalnego pakietu programów Eco. A warto, bo „Bawełna Eco Plus 60oC” to najbardziej energooszczędny program dostępny na rynku. Dodatkową kontrolę nad zużyciem energii uzyskamy dzięki unikatowej funkcji EcoFeedback. Przed rozpoczęciem każdego cyklu komputer prognozuje wartość zużycia wody i prądu, dzięki czemu możemy tak ustawiać parametry urządzenia (program i temperatura), żeby pranie było jak najoszczędniejsze. Dodatkową zaletą jest też opcja przechowywania danych, pozwalająca zbierać informacje o zużyciu w dłuższej perspektywie czasowej. Kolejne oszczędności może przynieść stosowanie programów „na zimno” i „20oC” – urządzenie jest na tyle efektywne, że przy mało zabrudzonych tkaninach doskonale poradzi sobie z ich nienagannym czyszczeniem w najniższych temperaturach.

Na koniec dodajmy jeszcze jedno – wszystkie urządzenia Miele testowane są na 20 lat użytkowania. Będą więc nam służyć przez niejedną wiosnę i o każdej porze roku cieszyć efektywnością idącą w parze z poszanowaniem dla zasobów naturalnych naszej planety.
Źródło: Miele Sp. z o.o.
Opracowanie: Miele Sp. z o.o.
18-08-06 07:10:02