X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kondycja polskiego taty

dzieci
Opracowanie: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Przeciętny polski ojciec spędza z dziećmi zaledwie 40 minut dziennie. Efekt: rola ojca w rodzinie jest coraz bardziej marginalizowana, a sam tato, często nie wie, jak nawiązać relacje ze swoimi pociechami. Najwyższy czas na zmiany! Zbliżający się Dzień Ojca jest doskonałą okazją, by spędzić czas ze swoimi dziećmi, nie tylko ciekawie, ale także zdrowo.

Cenne minuty…
… niestety przeciętny tato nie ma ich za wiele. Według najnowszych badań Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju pracujący ojcowie spędzają z dziećmi tylko 40 minut w ciągu dnia, zaś ci, którzy nie pracują, poświęcają dzieciom tylko 17 minut więcej. Kiedy te wyniki porówna się z czasem, który ze swoimi dziećmi spędzają matki – różnica jest diametralna!
Kobiety na przygotowanie posiłków dla dzieci przeznaczają 68 minut tygodniowo, mężczyźni – tylko 16; czas na zabawę i wspólne zajęcia zajmuje w tygodniu polskiej mamy 403 minuty, zaś w przypadku taty 204; na spacerach z dziećmi kobiety spędzają 141 minut, natomiast ojcowie 57 minut.

Bycie ojcem to też zabawa
pieczywo
Opracowanie: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Zamiast wycofywać się z rodzinnego życia, lepiej poświęcić trochę czasu, by odkryć uroki ojcostwa. – Bycie tatą może być naprawdę fajne: wspólne wycieczki, przygotowywanie posiłków, czy kopanie w piłkę, to doskonała okazja, by samemu poczuć się beztrosko, jak dzieciństwie – mówi tato Rafał Pacuła z Warszawy, ojciec 9 – letniej Pauli.

- Zabawa z rodzicami odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu dziecka, szczególnie jeśli jest to połączone z aktywnością fizyczną. To podczas zawodów sportowych na powietrzu, czy wycieczek rowerowych za miasto, ojciec może pokazać ciekawe miejsca i naprawdę zaimponować swojemu dziecku – radzi psycholog, Agnieszka Ratajczak - Niedorys – Ważne jest jednak, aby na ojcowskich barkach spoczęły nie tylko te przyjemne obowiązki, ale także cała masa drobnych szczegółów, którymi zwykle zajmują się mamy. W Dzień Ojca warto zatem pamiętać o własnoręcznym przygotowaniu dziecku zdrowego śniadania do szkoły, czy pożywnych kanapek na daleką wyprawę rowerową.

Na pomoc wszystkim tatom
Niewprawiony w gotowaniu tata z pewnością nie będzie pamiętał o wszystkich zasadach zdrowego żywienia, ważne jednak, aby zwrócił uwagę na te najbardziej podstawowe. W okresie dorastania w diecie dziecka szczególną rolę odgrywają zdrowe węglowodany – to one dostarczają mu energii do nauki, poznawania świata i codziennych aktywności fizycznej. Należy zatem pamiętać, by przygotowując kanapki, sięgnąć po zdrowe, pełnoziarniste pieczywo.

Chleb Żytni Pełnoziarnisty zawiera solidną dawkę witamin z grupy B oraz żelazo, magnez, potas. W dodatku jest to źródło zdrowego błonnika, który daje uczucie sytości na dłużej. Dzięki temu dziecko nie traci gwałtownie energii i nie staje się apatyczne podczas długiego dnia w szkole czy na wycieczce. – mówi Marzena Rogowska z firmy Dan Cake, produkującej zdrowe, tradycyjne pieczywo - Z myślą o takich aktywnych dniach przygotowaliśmy Chleb Żytni Pełnoziarnisty 250 gramów w poręcznym opakowaniu, które sprawia, że nasze pieczywo łatwo jest zabrać ze sobą, a pełnoziarniste kromki zachowują pełnię świeżości i aromatu nawet podczas długiej wyprawy. Do kanapek na takim pieczywie wystarczy już tylko trochę masła, warzyw i kilka plasterków żółtego sera, by przekonać dziecko, że tata potrafi przygotować nie tylko ciekawą, ale także i smaczną niespodziankę – zapewnia Marzena Rogowska.

- Przygotowana przez tatę wycieczka i smakowita przekąska to na pewno dobry pomysł na spędzenie razem nie tylko Dnia Ojca, ale także wielu rodzinnych popołudni – przyznaje Agnieszka Ratajczak - Niedorys - To przecież proste gesty najlepiej udowodnią dziecku, że naprawdę może liczyć na swojego tatę.
Źródło: Sfera PR
Opracowanie: Kinga Bacewicz
20-05-03 07:13:30