X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Kolor biały we wnętrzu

jadalnia
Opracowanie: Tikkurila
W świecie nadmiaru informacji i bodźców wzrokowych domowe wnętrza urządzone na biało studzą emocje i niosą wyciszenie.
Salony aranżowane w absolutnej bieli: z białymi ścianami, zasłonami, dywanami a także meblami i lampami wyglądają oszołamiająco i wcale nie nużą. Co więcej, są modne!

Czysta biel oraz ewentualnie biel z czernią byłymi bohaterkami targów meblowych MACEF w Mediolanie, jesienią 2009 roku, a następnie targów Ambiente we Frankfurcie nad Menem.

Dlaczego biel?
sypialnia
Tradycyjnie symbolizuje świeżość, duchowość i prostotę. Dzięki temu jest kolorem dobrego smaku: malując ściany na biało, trudno jest popełnić błąd w aranżacji wnętrz. Jednak w wielkomiejskim zgiełku dnia codziennego odkryto w bieli coś więcej. Ten kolor, oprócz wyważonej aranżacji, zapewnia domownikom wyciszenie i relaks.

W poszukiwaniu idealnej bieli warto sięgać po ekspertów. W Skandynawii, słynącej z minimalistycznego wzornictwa i aranżacji, poprzeczka dla białego koloru postawiona jest wysoko. Dlatego wodorozcieńczalna farba lateksowa Pure White fińskiej marki Tikkurila, zachwyca efektem śnieżnej bieli.

Ściany pomalowane na biało pozwalają zaistnieć sprzętom i detalom znajdującym się we wnętrzu. Są doskonałym tłem dla białych przedmiotów oraz dla wszystkich innych barw, które wprowadzimy do domu. Co więcej, biel farby - (przejdź dalej) Pure White, spowoduje optyczne powiększenie i rozświetlenie pomieszczenia. To doskonałe rozwiązanie dla małych lub pozbawionych okna pokojów.

Techniczne właściwości farby Pure White pozwalają na jej uniwersalne wykorzystanie do malowania ścian i sufitów zbudowanych z płyt kartonowo-gipsowych, tynków gipsowych i cementowo-wapiennych, podłoży betonowych oraz zagruntowanych powierzchni drewnianych i drewnopochodnych. Farba doskonale się rozprowadza, nie kapie i dobrze kryje. Nadaje powierzchni głęboko matowe, eleganckie wykończenie.

Receptura produktu zawiera teraz mniej niż 30 g/l Lotnych Związków Organicznych, co oznacza, że w pełni spełnia obowiązujące normy krajowe oraz Unii Europejskiej. Co ważne, farba Pure White jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

Gdy nie stać nas na kupno projektu aranżacji wnętrz, sięgnijmy po biel – uniwersalnego, sprawdzonego i modnego designera.
Źródło: PUBLINK
20-10-12 11:19:32