X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Smakowite barwy lata

Smakowite barwy lata
Opracowanie: Lotari
Źródło: Lotari
Letnie owoce to smak wakacji, ale także intensywnie soczyste kolory – mocne i wyraziste nie tylko wspaniale upiększą wnętrze, ale również nadadzą mu pełnego radości, letniego klimatu. Jak wpleść owocowe akcenty w aranżację czterech kątów?

Smakowite barwy lata
Lato we wnętrzach to nie tylko popularne kolory złoto-żółtego słońca albo błękitu bezchmurnego nieba, ale również przyjemnie intensywne barwy letnich owoców – zarówno malin, wiśni, jagód, jak i soczystych papierówek, czy przywodzących na myśl egzotyczne podróże cytrusów. Tak jak ich smak daje poczucie, że wakacje w pełni, tak też ich kolorystyka wprowadzi do domu atmosferę letniego relaksu, ale również, niczym perspektywa kolejnych wakacyjnych przygód, doda energii i pobudzi do działania. Najważniejsze - to umiejętnie ją wykorzystać. Sposobów na zaproszenie lata do domu jest niesłychanie wiele.

Może koktajl…?
Dla osób, które dobrze czują się we wnętrzach wielobarwnych, ciekawym rozwiązaniem będzie postawienie na kilka intensywnych kolorów jednocześnie. Przykładowo, możemy dać ponieść się fantazji kontrastując na ścianach soczystą zieleń limonki z czarną jagodą lub (tutaj propozycja dla osób preferujących jaśniejszą paletę barw) zestawiając malinową czerwień z subtelną zielenią papierówki.

Smakowite barwy lata
Opracowanie: Lotari
Źródło: Lotari
Takie połączenia z pewnością dadzą spektakularny efekt, ale (sprawdź więcej) pamiętajmy, że nie każdy odnajduje się w skomponowanej z intensywnych barw przestrzeni. Aranżacja w soczystych kolorach letnich owoców to droga, która nas zaprowadzi do wnętrza urzekającego atmosferą radości i emanującego życiową energią. Decydując się jednak na zastosowanie tak intensywnych odcieni trzeba się głęboko zastanowić, czy z czasem nie okażą się one dla nas zbyt przytłaczające i agresywne. Jeśli odpowiadają nam wielokolorowe pomieszczenia, nie obawiajmy się zabawy całą gamą barw, ale jeżeli gustujemy w aranżacjach stonowanych - postawmy jedynie na mocne akcenty, które i tak dodadzą oryginalnego wyrazu.

Detale z owocową nutą
Podążając za radą eksperta, postawmy na dekoracje wyróżniające się soczystą kolorystyką, ale też podkreślonym przez intensywne barwy, niebanalnym kształtem. Nie bójmy się też trochę zaszaleć, bo odrobina fantazji w połączeniu z paletą mocnych odcieni to wstęp do wykreowania efektownej i nieszablonowej aranżacji. I tak, kanapę udekorujmy jagodową narzutą i poduchami w barwach malin i papierówek. Obok niej postawić możemy limonkową lampę zwracającą uwagę nowoczesnym, fantazyjnym kształtem. Charakter pokoju podkreślimy dopasowaną do stylizacji, malinową roletą lub dywanem. Stworzona w ten sposób dekoracja (nawet na tle zwyczajnie białych ścian) z pewnością zrobi piorunujące wrażenie na gościach, a domownikom zapewni lepszy nastrój i stałe źródło życiowej energii.

Nie zapominajmy o dodających smaku szczegółach. Zestawmy na przykład agrestową roletę z mechanizmem koralikowym w kolorze soczystych malin – takie połączenie nie tylko będzie świadczyło o wyrafinowanym guście dekoratora, ale - masz więcej pytań? - także o jego kreatywności, pomysłowości i odwadze.

Nie bójmy się zatem eksperymentować i, w duchu letnich przygód, bawmy się pełnymi energii barwami soczystych, letnich owoców – efekt w postaci aranżacji w klimacie nieprzemijającego lata murowany.
Źródło: Lotari
Opracowanie: Lotari
17-11-01 00:00:03