X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Spiżarnia w kuchni

Kuchnia – miejsce, gdzie przyrządzasz posiłki, rano spędzasz czas podczas śniadania ze swoją rodziną. Kuchnia (sprawdź nasze propozycje na zabudowa kuchni) to także często najlepsze pomieszczenie do spokojnej rozmowy w przytulnej atmosferze z najlepszą przyjaciółką czy do wspólnego gotowania razem z rodziną.

Kuchnie są różne. Mają rozmaite kształty, wymiary, układ ścian. Czasem kuchnie są osobnym pomieszczeniem, czasem stanowią przestrzeń otwartą połączoną z salonem. Niekiedy wygląd naszej kuchni odzwierciedla styl naszego życia. Niewielka, prosta, nowoczesna i funkcjonalna kuchnia będzie charakterystyczna dla młodej dynamicznej osoby, która mało czasu spęcza w domu a posiłki je przeważnie na mieście. Z kolei duża kuchnia, połączona z salonem będzie doskonałym rozwiązaniem dla rodziny, która ceni sobie czas spędzony w domowym zaciszu.

kuchnia
Opracowanie: INDECO
Źródło: INDECO

Niezależnie od wielkości pomieszczenia kuchennego należy pamiętać o odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni. Kuchenne szafki i sprzęty AGD to nie wszystko. Przydatna może okazać się spiżarnia. Jednak nadal nie jest ona standardem, a osoby mające małe mieszkania, po prostu nie mogą sobie na nią pozwolić. Dlatego warto zastąpić ją szafą wnękową, która może pełnić funkcję podręcznego magazynu żywności. – Taka szafa powinna pomieścić zarówno słoiki z przetworami, torebki z cukrem i mąką, a także makarony, kaszę, ryż i inne produkty, które nie są codziennie wykorzystywane podczas gotowania – mówi przedstawiciel Indeco S.A. Szafa wnękowa w kuchni jest także doskonałym miejscem do przechowywania napojów, warzyw czy innych produktów nie wymagających chłodzenia.

kuchnia
Opracowanie: INDECO
Źródło: INDECO

Ważne, aby szafa w kuchni była odpowiednio dostosowana do stylu i kolorystyki pomieszczenia. – Taka szafa powinna przede wszystkim spełniać oczekiwania osoby użytkującej. Zawsze musimy pamiętać, aby półki były odpowiednio wytrzymałe i aby miały odpowiednią wysokość. Wnętrze szafy kuchennej powinno być inaczej rozplanowane niż szafy np. w sypialni. – dodaje przedstawiciel Indeco S.A.

- Dobrym rozwiązaniem kolorystycznym w szafach kuchennych są fronty np. z płyty laminowanej dostępnej w kilkudziesięciu kolorach lub z matowego szkła. Do tego należy wybrać pasujące profile np. Quebec czy Yukon – podsumowuje przedstawiciel INDECO.
Opracowanie: Marta Nowicka
20-05-05 07:14:18