X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Najprawdziwsze spartańskie zgromadzenie

serwetnik
Opracowanie: Stelton
Źródło: http://www.smakprostoty.pl/szczegoly/2440/stelton__minimalistyczny_serwetnik_19_x_19_cm
Współczesność kocha minimalizm, ascezę i prostotę. Jednak, prawdę mówiąc, nawet tak wymowne sformułowania nie są w stanie oddać istoty tego, co najprostsze z prostych. Kiedy analizuje się przedmiot nadzwyczaj ascetyczny, nasuwa się na myśl jednoznaczne skojarzenie – „spartański”. Tak właśnie chcemy określić zjawiskowy serwetnik ze stali szlachetnej stworzony w roku 1997 przez Petera Holmblada, kreatywnego designera współpracującego z duńską marką Stelton.

Stelton zasłynął w świecie jako producent jednych z najbardziej luksusowych domowych akcesoriów wykreowanych w stalowej prostocie. Stelton kojarzy się przed wszystkim z Arne Jakobsenem, guru światowego designu, twórcy luksusowej linii stalowej zastawy AJ Cylinda Line. Holmblada można by nazwać kreatywnych kontynuatorem idei jakobsenowskiej ascezy.
Jego serwetnik bije rekordy minimalizmu. Składa się zasadniczo z samych geometrycznych brył. Doskonale płaska, lita podstawa z satynowanej, eleganckiej stali szlachetnej pozwoli równo, w niemal spartańskim porządku, osadzić serwetki. Przytrzyma je umieszczony na ekskluzywnym pałąku uchwytu stalowy, ruchomy walec przycisku. Zawsze z jednakową precyzją przychwyci spory lub niewielki stosik serwetek.

Serwetnik Steltona jest synonimem stabilności i najprostszego piękna oraz bezkompromisowej jakości. Stelton słynie na całym świecie jako twórca form na dekady, trafiających w gusta całych pokoleń. Jest odporny na mody, trendy i historię. Znaczący jest fakt, iż projekt serwetnika Holmblada już od roku 1997 fascynuje świat i staje się synonimem zamożności i dobrego gustu. Co niezwykłe, każdy przedmiot sygnowany przez markę Stelton i jej słynnych designerów, jest prezentem na niepowtarzalne okazje. Podarunkiem, który doceni prawdziwy esteta i znawca marek.

Ceniący prostotę serwetnika marki Stelton, sklep , zwołuje spartańskie zgromadzenie gustownych serwetek.
Opracowanie: J. Gawlikowska, K. Wawrzyczek
18-06-22 15:19:51