X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Podłoga do zadań specjalnych

Podłoga do zadań specjalnych
Opracowanie: Podłogi.info
Źródło: Podłogi.info
W biurach, restauracjach czy ekskluzywnych butikach wystrój wnętrza stanowi nieodzowny element wizerunku firmy, a podłoga to jego niezaprzeczalna podstawa. Oprócz walorów estetycznych posadzka musi być również wyjątkowo odporna na zniszczenia i ścieranie.

Zagrożeniem dla podłóg w miejscach o charakterze usługowym i handlowym jest intensywność ich użytkowania. W pomieszczeniach komercyjnych rzadko kiedy bowiem zmienia się obuwie, dlatego też bród, piasek czy błoto wnoszone są bezpośrednio z ulicy. Szpilki i ciężkie buty także negatywnie wpływają na wygląd nawet najpiękniejszej posadzki. Ponadto w tego typu pomieszczeniach, czyszczenie i pielęgnacja obejmuje zabiegi zdecydowanie mniej delikatne niż w naszych domach. Wszystko to sprawia, że podłoga w biurach, salonach piękności, restauracjach czy sklepach szybciej ulega zniszczeniu, a na jej powierzchni powstają widoczne rysy i odbarwienia.

- Inwestorzy lokali usługowo-handlowych częściej sięgają po sprawdzone materiały, najwyższej jakości, nawet gdy ich koszt jest większy – mówi Tomasz Mielcarek z poznańskiego salonu Direct Floor. – Do tego typu pomieszczeń polecamy przede wszystkim naturalne drewno lub panele laminowane w najwyższych klasach ścieralności. Dobry gatunkowo materiał i fachowy montaż to gwarancja użytkowania podłogi przez długie lata, nawet w trudnych warunkach. Paradoksalnie, inwestorzy prestiżowych miejsc nie mogą sobie pozwolić na czasochłonne i kosztowne remonty, nie stać ich zatem na tanie posadzki – podsumowuje Mielcarek.

Przemysłowe trendy
Oferta naturalnych podłóg jest na tyle szeroka, że idealną posadzkę można dobrać praktycznie do każdego wnętrza i każdej aranżacji. Klasyczne wzory i kolory pasują przede wszystkim do miejsc o eleganckim charakterze, innowacyjne rozwiązania natomiast sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. – Jasne barwy podłóg i ścian powinny dominować w miejscach pracy, tak by wnętrze nie przytłaczało po kilku godzinach skupienia, a cała aranżacja nie wymagała dodatkowego doświetlenia. Tam, gdzie warto zaznaczyć styl i charakter przedsiębiorstwa, w restauracjach czy salonach usługowo-handlowych możemy postawić na większą dowolność w doborze materiałów wykończeniowych – mówi architekt.

Hit ostatnich kilku sezonów to parkiet przemysłowy. Nazwa podłogi pochodzi od jej pierwotnego wykorzystania, jako posadzki w fabrykach i magazynach. Parkiet przemysłowy zazwyczaj dobierany jest do ciepłych i nowoczesnych wnętrz. Charakterystyczną jego cechą jest mozaika z drobnych, różnokolorowych kawałków drewna. Słoje pojedynczych klepek są ułożone sztorcowo, dzięki czemu podłoga jest wyjątkowo wytrzymała. Dodatkowo, jej grubość (od 15 do 22 mm) pozwala na dokonanie renowacji i ponownego lakierowania lub pokrycia olejem.

Parkiet przemysłowy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Klienci doceniają przede wszystkim jego wyjątkową odporność na zniszczenia i przystępną cenę – tłumaczy Tomasz Mielcarek. Materiał ten, doskonale wpisuje się w tendencje lansujące architekturę postindustrialną, w tym między innymi lofty. Z punktu widzenia technicznego – parkiet przemysłowy to idealne rozwiązanie dla powierzchni użytkowych – dodaje Mielcarek.

Stylowe piękno
Restauratorzy i hotelarze częściej wybierają podłogi postarzane. Posiadają one widoczne, efektowne uszkodzenia w postaci zadrapań, pęknięć, śladów po szczotkowaniu czy nawet po kornikach. Struktura takiego drewna jest bardzo widoczna, a przy powierzchni olejowanej – nawet wyczuwalna w dotyku. Atutem tej podłogi jest także jej wytrzymałość i możliwość renowacji. Tego typu podłogi wybierane są zazwyczaj ze względu na swój niepowtarzalny charakter. Deski z zeszłej epoki to idealne rozwiązania dla stylowych restauracji czy hoteli. Mogą zostać wykorzystane przy klasycznych aranżacjach lub też eklektycznie zestawione z nowoczesnymi projektami.

Podłogi drewniane mają wiele możliwości zastosowania. I choć cena naturalnych desek jest dość wysoka, warto pamiętać, że naturalne podłogi to prestiż i gwarancja użytkowania na wiele lat.
Źródło: Podlogi.info
Opracowanie: podłogi.info
18-08-02 07:10:04