X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zakup sprzętu AGD

Gotowanie to sama przyjemność pod warunkiem, że dysponujemy urządzeniami umożliwiającym szybkie i sprawne przygotowanie posiłków. Tostery, krajalnice, miksery, blendery, szybkowary, czy kuchenki mikrofalowe to niezastąpiony sprzęt w każdej kuchni, który nie tylko uprzyjemni nam gotowanie, ale sprawi, że będzie ono bardziej efektywne.

Aby dobrze rozpocząć dzień...
Ciemne i zimne poranki nie nastrajają optymistycznie, dlatego po przebudzeniu tak ważny jest ciepły posiłek. Pełnowartościowe śniadanie nie tylko przywróci pozytywne myślenie ale doda nam niezbędnej do sprawnego funkcjonowania energii i sprawi, że zaczniemy dzień na “pełnych obrotach”.

Szybkim sposobem na smaczne śniadanie są grzanki. W zależności od upodobań możemy je przyszykować w tosterze lub opiekaczu. “Na rynku dostępna jest szeroka oferta tego typu sprzętu. W klient ma do wyboru kilkadziesiąt różnych modeli kilkunastu producentów. Tostery pozwolą nam na opiekanie różnorodnych rodzajów pieczywa, od bułek i rogalików po klasyczne pieczywo tostowe, podczas gdy za pomocą opiekacza uzyskamy zarumienione grzanki o fantazyjnych kształtach”, mówi Michał Pachlewski, Wiceprezes internetowego sklepu zmorą każdego śniadania jest konieczność krojenia produktów w plasterki. Zwykle zajmuje nam to dużo czasu, a i efekty są mizerne. Krojony chleb, wędliny, czy ser, z reguły są za grube, za cienkie lub nierówne. Dzięki krajalnicy wystarczy tylko ustawić nożyk we właściwej pozycji, a produkty będą miały tą samą, idealną grubość. Co więcej, możemy ją dowolnie regulować. Standardowy zakres krajalnic to od 0,1 mm aż do 15 mm.

W jesienne poranki nieocenionym napojem jest kawa. Aby jednak naprawdę dobrze smakowała, wymaga odpowiedniego przygotowania - parzenia w ekspresie ciśnieniowym. “Ekspresy ciśnieniowe nie należą do najtańszych sprzętów kuchennych, jednak jakość parzonej kawy zwraca tą niedogodność z nawiązką”, mówi Michał Pachlewski. Z dostępnych na rynku modeli możemy wybrać tańszy, ktorego cena będzie się kształtować w okolicach 500 zł lub droższy w cenie nawet 4.000 zł. “Tańsze modele ekspresów przygotują wyśmienitą kawę, jadnak nie możemy liczyć na dodatkowe funkcje, dzięki którym wypijemy rano espresso bądź cappucino. Droższe nie tylko zmielą, spienią mleko i przygotują napój na kilka sposobów ale również same o siebie zadbają: usuną kamień, opłuczą po każdorazowym użyciu”, dodaje Michał PachlewskiSzybko, zdrowo i kolorowo
Wraz z nadejściem jesieni zwykle jesteśmy w większym stopniu podatni na różnego rodzaju choroby. W tym okresie szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na naszą dietę i trzyposiłkowy model żywienia. Sama dieta to jednak nie wszystko. Oprócz tego co przygotowujemy, ważne jest w jaki sposób to robimy.
Parowar to w dalszym ciągu niedoceniony sprzęt AGD. Urządzenie to gwarantuje najzdrowszy sposób odżywiania, pozwala zachować więcej witamin w potrawach, a przede wszystkim gotuje o 50% szybciej w porównaniu do standardowych metod. “Parowar to świetna inwestycja”, przekonuje Michał Pachlewski. “Pozwala skomponować zdrowy i wartościowy posiłek. Delikatnie gotuje warzywa, mięso, ryby nie niszcząc przy tym witamin i nie rozgotowując potraw. Także wyciskarki do cytrusów oraz sokowirówki cieszą się zwiększonym powodzeniem w sezonie jesiennym. Świeże warzywne i owocowe soki to nieocenione źródło witamin, które zabezpieczają nasz organizm przed spadkiem odporności”.

Blendery, miksery i roboty kuchenne to sprzęty, bez których trudno obejść się w kuchni. Przy ich pomocy możemy szybko i sprawnie przygotować nawet najbardziej wyrafinowane i skomplikowane danie. “Blender jest idealnym i niezastąpionym pomocnikiem przy rozdrabnianiu, siekaniu lub mieszaniu produktów. Miksery sprawdzają się przy bardziej skomplikowanych potrawach. Roboty kuchenne łączą w sobie wszystkie funkcje, ale są najdroższe”, mówi Michał Pachlewski i dodaje “Przy wyborze robota kuchennego zwróćmy uwagę na moc silnika. Od niego bowiem zależy wydajność naszego sprzętu”.
Bardzo przydatna w przygotowaniu dań jest również kuchnia mikrofalowa. Większości z nas kojarzy się jedynie z możliwością podgrzewania posiłków, tymczasem nowoczesne mikrofale posiadają już takie funkcje jak grill, rożen, automatyczne ważenie, czy możliwość szybkiego rozmrażania produktów. Te funkcje bardzo usprawnią naszą pracę w kuchni.

zmywarki
Opracowanie: Republiqa Agency
Po posiłku zamiast marnować czas na ręczne zmywanie naczyń, korzystajmy ze zmywarki. “Jeszcze nie tak dawno temu zmywarki były symbolem luksusu i przepychu. Dzisiaj są jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni, zwalniającym z przykrego obowiązku mycia naczyń, a także niosącym znaczące oszczędności wody, energii, a przede wszystkim naszego czasu”, mówi Michał Pachlewski. “Osobiście polecam zmywarki posiadające program szybkiego, trzydziestominutowego mycia oraz 1/2 wsadu, pracujące przy tym w energooszczędnej klasie A. Przykładem takiego sprzętu może być zmywarka do zabudowy Amica ZIA6628 oraz wolnostojąca Amica ZWA6648I”.
Przygotowywanie posiłków nie musi być zatem codziennym koszmarem i przykrym obowiązkiem. Wystarczy zaopatrzyć się w sprzęt, który wykona za nas najcięższą pracę, a nam pozostanie już tylko delektowanie się smakiem i wyglądem przygotowanych dań.

Wszystkie artykuły dostępne są w internetowym sklepie AGDMedia /.
Źródło: Republiqa Agency
Opracowanie: Kamila Kosmaczewska
18-07-12 03:55:04