X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Stoły i krzesła prosto z Włoch

W Polsce istnieje wiele firm nawiązujących w swojej działalności do wzorców powstałych we Włoszech. Nie chodzi tylko o meble, ale też ubrania czy buty. Część firm włoska jest tylko z nazwy, jednak coraz więcej klientów w Polsce może kupić produkty z Półwyspu Apenińskiego.to marka pod którą sprzedawane są meble pochodzące z Włoch od włoskich projektantów, np. od Umberto Bertoniego czy Mauro Fadela. Dzięki temu Klienci mają szansę nabycia krzeseł, które powstały m.in. w północnym regionie Friuli Venezia Giulia, w tzw. "zagłębiu krzesłowym" - bogatym w tradycje produkcji tego mebla.

Czerpanie z włoskich wzorców jest praktykowane na świecie i w Europie nie od wczoraj i dotyczy nie tylko designu samochodów, mebli czy ubrań. Kilka wieków temu włoskie trendy wyznaczały kierunki w architekturze, rzeźbie czy malarstwie.

Trzon działalności Italiastyle stanowi sprzedaż stołów i krzeseł, które zostały wyprodukowane w drewnie, metalu lub tworzywach sztucznych. Są one przykładem wyrobów sztuki użytkowej. Większość z nas nie ma szans na kupienie lub odziedziczenie drogocennych wyrobów rzemiosła artystycznego. Dzięki meblom, które wyszły spod rąk takich designerów jak wymienieni będzie to możliwe.
krzesła i stoły
Opracowanie: Italiastyle.pl
Źródło: Italiastyle.pl
Opracowanie: Rafał Stachlewski
19-03-28 07:19:03