X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Wszystko, co najważniejsze o zdrowiu

poradnik
Opracowanie: Reader's Digest
Źródło: Reader's Digest
Zwykła płukanka z soli na uczulenie? To działa! Botoks na ból głowy? Sprawdza się świetnie. Beta-blokery na wysokie ciśnienie krwi? Pomimo powszechnego stosowania, istnieją niezbite dowody na to, że to nie jest dobry wybór. Ograniczenie kalorii? To wcale nie jest najlepszy sposób na utratę wagi.

Książka Co się sprawdza, a co nie. Wszystko, co najważniejsze o zdrowiu powstała w oparciu najbardziej autorytatywne badania z całego świata oraz konsultacje z wybitnymi lekarzami i specjalistami od ochrony zdrowia. Autorzy książki wzięli pod lupę wszystko, co jemy, zażywamy, robimy oraz stosujemy w naszym domu i co ma przełożenie na nasze zdrowie.

Szczególną uwagę zwrócono na kuracje powszechnie stosowane na różne dolegliwości- od witaminy C na przeziębienie poprzez suplementy diety z zawartością błonnika na zaparcia po angioplastykę na zablokowane tętnice. Przeanalizowano również bezpieczeństwo niektórych powszechnie stosowanych produktów, jak dezodoranty, domowe środki czystości, barwniki spożywcze.

Książka podzielona została na cztery części. W pierwszej znajdziemy odpowiedź na pytanie, jak skutecznie korzystać z medycyny.

Z drugiej części dowiemy się więcej m.in. o botoksie, liftingu, kolagenie, kremach na celllulit, laserowej depilacji, liposukcji oraz produktach na porost włosów. W tej części znajdziemy również wiele cennych porad na temat odchudzania. Poznamy zalety białka i błonnika, dowiemy się, że liczenie kalorii to nienajlepszy sposób na utratę wagi, a tabletki odchudzające powinny stanowić ostatnią deskę ratunku. Autorzy nie zapomnieli również o propozycji ciekawych ćwiczeń, które pomogą nam stracić zbędne kilogramy.

Trzecia część książki skupia się na kuracjach, które stosujemy powszechnie na dolegliwości zdrowotne. Każda z nich została poddana ocenie specjalistów, dzięki czemu dowiadujemy się m.in., że na alergię dobre są antyhistaminiki, a filtry powietrza nie mają wpływu na poprawę naszego samopoczucia. Chorując na astmę warto przestrzegać diety bogatej w warzywa, owoce i pełne ziarna, natomiast badacze z Londynu twierdzą, że nic nie wskazuje na to, by powszechnie stosowana akupunktura mogła być pomocna w leczeniu tej choroby.

Czwarta, ostatnia część książki, zawiera odpowiedzi na pytania, czy takie zabiegi jak anestezja, badania rentgenowskie, czy hormonalna terapia zastępcza są bezpieczne dla zdrowia. Dowiemy się również, czy swobodnie możemy używać domowych środków czystości, korzystać z telefonów komórkowych, oglądać telewizję…

Książka Co się sprawdza a co nie. Wszystko, co najważniejsze o zdrowiu to poradnik, w którym znajdziemy wiele cennych informacji o wartości, bezpieczeństwie stosowania i kosztach poszczególnych badań i terapii, lekarstw i artykułów spożywczych, suplementów diety, naturalnych metod oraz ćwiczeń.

autor: praca zbiorowa
tytuł: Co się sprawdza, a co nie
tytuł oryginału: What works what does't
język oryginału: angielski
liczba stron: 416
miejsce wydania: Warszawa
rok wydania: 2011
oprawa: twarda
wymiary: 200 x 260 mm
wydawca: Reader's Digest
ISBN: 978-83-7684-057-4
Opracowanie: Katarzyna Wiernicka
19-03-28 07:19:03