X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Beton we wnętrzu

salon
Opracowanie: http://www.beton-architektoniczn
Źródło: http://www.beton-architektoniczny.pl
Beton jako element aranżacji wnętrz to rozwiązanie mało popularne w Polsce. Materiał wciąż kojarzy się z budownictwem modułowym (wielka płyta i słynne kostki mieszkalne). Metody wykończenia tych obiektów w latach 80 pozostawiały wiele do życzenia.
Obecnie, lakierowany na połysk i gładki jak stół beton to ozdoba elewacji oraz wnętrz, oddająca hołd ideom współczesnego oblicza modernizmu i minimalizmu.


Mieszanka tworząca beton jest ciężka, dlatego nie nadaje się do wykończenia każdej powierzchni. Ze względu na konstrukcję lepiej wybrać przegrody nośne, które udźwigną dodatkowy bagaż.
Firmy wykonujące elementy w betonie, oferują w sprzedaży gotowe płyty betonowe (gładkie i chropowate) o wymiarach standardowych: 30x60, 40x80, 50x100, 60x120, 60x60 i 90x90 i grubości od 15 do 20 mm, lub na indywidualne zamówienie.
salon
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Do osadzania elementów w pionie, na elewacji lub we wnętrzu, służą specjalne systemy kotwienia i kleje. Dzięki nim montaż płyt jest bardzo prosty. Niektóre technologie wytwarzania i impregnacji pozwalają na stosowanie gotowych płyt betonowych w pomieszczeniach mokrych, takich jak łazienka.

Chropowaty, gładki, wzorzysty, na ścianę i podłogę...
wzór
Opracowanie: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Lista elementów wykończeniowych z betonu do wnętrz i elewacji rośnie w oczach. Oprócz płyt betonowych i wylewki samopoziomującej, w sprzedaży ukazały się także płytki podłogowe. Beton (http://probudiament.pl/) choć solidny i trwały, daje się kształtować. Można go gładzić, lakierować wytłaczać i malować na dowolny kolor. Hitem stały się wylewki na podłogę z wygrawerowanymi na powierzchni wzorami. Płynne motywy kontrastują z surowym charakterem betonu nadając mu niepowtarzalny wygląd.

Posadzki betonowe można pomalować na rożne kolory i zaimpregnować grubą warstwą lakieru.
Należy pamiętać, że prace wykonawcze w betonie najlepiej powierzyć fachowcom. Beton (wiercenie w betonie cennik) nie jest materiałem, z którym poradzi sobie każdy amator robót budowlanych.

Efekt betonu nie tylko z betonu
Tynk Dekoracyjny Cameleo Efekt Betonu
Opracowanie: Cameleo
Źródło: Cameleo
Osobom, które chcą uzyskać efekt surowego, zatartego betonu, profesjonaliści radzą użycie specjalnej masy samopoziomującej Schonox. Po wylaniu jest szara, gładka i nie wymaga dodatkowego szlifowania. Innymi polecanymi mieszankami są: MORTEX, którego minimalna grubość warstwy to 2-3 mm i Tadelakt. Podobny efekt można uzyskać stosując niektóre posadzki epoksydowe.
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
17-07-25 13:27:03