X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Szkło ornamentowe w geometrycznej stylistyce

szkło
Opracowanie: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Nowy wzór szkła ornamentowego, posiada wszystkie cechy produktu doskonałego. Nowoczesne, modne wzornictwo wyróżnia go spośród produktów dostępnych na rynku, a wysoka funkcjonalność sprawia, że jest uniwersalny w zastosowaniu.

Wiedza i doświadczenie polskich projektantów specjalizujących się we wzornictwie przemysłowym połączona z wnikliwą analizą rynku i potrzeb konsumentów przeprowadzoną przez firmę Saint-Gobain Glass, pozwoliły stworzyć nowe szkło ornamentowe o dużym potencjale wzorniczym. Geometryczna stylistyka SGG TARASSA poszerza paletę zastosowań szkła dekorowanego we wnętrzu, a oryginalny wzór przyciąga uwagę.

Oryginalność wzoru jest wynikiem innowacyjnego połączenia klasyki w projektowaniu szkieł ornamentowych z nowoczesnym postrzeganiem tego produktu. Standardowym zabiegiem stylistycznym zastosowanym przez projektantów jest zbudowanie ornamentu przy pomocy powtarzających się brył. Innowacją zaś to, że poszczególne elementy nie mają równego kształtu. Zmiana formy i wielkości motywów sprawia, że wzór nabiera głębi, a przy tym zdaje się delikatnie falować. Estetyczny ład nadają całości równe odstępy między poszczególnymi elementami. Gładkie linie porządkują wzór w układzie pionowym i poziomym.

To właśnie element ruchu jest czynnikiem, który nadaje nowemu ornamentowi niepowtarzalnego charakteru. Dynamika wzoru najbardziej atrakcyjnie prezentuje się na dużej płaszczyźnie tafli, gdzie płynność linii jest najlepiej widoczna, a rysunek wzoru przypomina poruszaną wiatrem ozdobną tkaninę.

Szkło TARASSA dedykowane jest do zastosowań wewnętrznych. Jego nowoczesna estetyka sprawdzi się w różnego rodzaju użyciach: zarówno takich, które mają za zadanie wyeksponować fragment przestrzeni, jak i takich, które mają zapewnić użytkownikowi poczucie prywatności. Szkło, jako materiał przezierny, przepuszcza światło, a dość duży, dekoracyjny wzór mocno je rozprasza. Podstawowe zastosowania szkła Saint-Gobain Glass TARASSA we wnętrzu to: wypełnienie - (witryna internetowa) mebli, ściany działowe lub ich elementy oraz wypełnienie drzwi.

Jak wszystkie szkła ornamentowe, tak i nowy wzór, może być poddawany: obróbce krawędziowej, gięciu, srebrzeniu, hartowaniu itp., co poszerza spektrum jego zastosowania w przestrzeni. Szkło - zabudowy szklane we Wrocławiu - grubości 4 mm oferowane jest w kolorze bezbarwnym.
Opracowanie: Anna Kowalewska
17-11-19 15:01:02