X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Detale podkreślające piękno naszego ogrodu

Kravento Basso i płyty Sheridan
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet
Kostki brukowe i płyty tarasowe stwarzają dziś niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dobrze zaprojektowana nawierzchnia wokół domu harmonijnie łączy w całość architekturę, roślinność, obecne w ogrodzie i na tarasie kolory. Ale o urodzie i ostatecznym efekcie wymarzonej stylizacji decydują jak zwykle detale – takie jak na przykład elementy brzegowe nawierzchni.

Aby stworzyć naprawdę piękny ogród warto przemyśleć każdy element. Od rodzaju roślin, jakie będą w nim rosły, kolorów donic i klombów po wygląd altanek. Nie zapominając oczywiście o odpowiednio dobranych do architektury domu rodzajach nawierzchni na tarasie i w ogrodowych alejkach oraz ich obrzeżach.

Detale decydują o całości
Najlepszy efekt osiągniemy przy użyciu produktów, których wykończenie nawiązuje do faktury i odcieni nawierzchni.
- Taką możliwość daje linia Kravento - mówi Dominik Wilczyński, projektant współpracujący z Libet SA. - W jej skład wchodzą dyskretne elementy Basso oraz nieco większe Grande i Alto. Stanowią one znakomitą alternatywę dla standardowych palisad.

Kravento grande
Opracowanie: Libet
Źródło: Libet
Trapezowy kształt elementów Kravento pozwala prowadzić linie brzegowe po dowolnych łukach. Takie wyraźne zamknięcie ścieżek daje wrażenie większego uporządkowania i pozwala na dość duże możliwości aranżacyjne. Można zastosować również okrągłe elementy Palisada z linii Classic.

Nie tylko uroda
Ważne są również aspekty praktyczne i funkcjonalność przestrzeni ogrodu. wibroizolatory brzegowe doskonale ograniczają zanieczyszczanie ciągów komunikacyjnych ściółką, żwirem czy też liśćmi. Dzięki tym elementom możliwe jest również zabezpieczenie brzegów skarp przed osuwaniem się gruntu.
Zwykle buduje się wówczas ścianki oporowe, będące dodatkową ozdobą – uważa Dominik Wilczyński - W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem z pewnością okażą się wyższe elementy jak Krevento Alto lub Grande, które pozwalają one tworzyć linie brzegowe o dowolnych kształtach.

Te piękne detale z pewnością podkreślą kształt i wybarwienie kostki brukowej. Jako elementy brzegowe sprawią, że wijąca się alejka będzie niczym elegancka kreacja ozdobiona dyskretną, lecz szykowną tasiemką.
Źródło: Nota bene PR
Opracowanie: Katarzyna Wiązowska
19-04-04 07:19:04