X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Grzejnik w roli głównej

Grzejnik Heatwave marki Jaga
Opracowanie: Jaga
Źródło: Jaga
Grzejnik może być znakomitym elementem aranżującym wystrój wnętrza. Jeśli tylko będzie miał w sobie to coś, czym zwróci na siebie uwagę, zawładnie każdą przestrzenią.

Eyecatchers – to termin używany między innymi w fotografii na określenie elementów, które mają skupiać wzrok osoby patrzącej na zdjęcie. Nieprzypadkowo też kolekcja grzejników dekoracyjnych firmy Jaga nosi taką właśnie nazwę. Wiele grzejników w ofercie ma szansę być takimi właśnie eyecatchers w pomieszczeniu. Wystarczy odrobina inwencji, podkreślenie walorów urządzenia, a czasem też złamanie stereotypów, by grzejnik grał w pomieszczeniu pierwsze skrzypce. Podpowiadamy, w jaki sposób można to zrobić oraz jakie grzejniki wybrać do tego celu.

Grzejnik Moon marki Jaga
Opracowanie: Jaga
Źródło: Jaga
Łazienka jest pomieszczeniem niejako „skazanym” na grzejniki typu drabinka. Taki kształt determinują oczekiwania użytkowników odnośnie funkcjonalności grzejnika. Priorytetowym zadaniem urządzenia grzewczego, oprócz ogrzewania, jest także funkcja suszarki, którą drabinkowy kształt spełnia właściwie. Tyle że forma drabinki już się nieco opatrzyła...Ten problem można łatwo rozwiązać stosując np. dekoracyjne grzejniki z serii Iguana, które wzbogacone są o szeroką ofertę wieszaków, haczyków i półek podnoszących ich funkcjonalność. Model Iguana Corner ma też tę zaletę, że można go umieścić w narożniku pomieszczenia, np. nad wanną, nie tracąc w ten sposób cennej przestrzeni. W łazience świetnie sprawdzi się też grzejnik Geo w formie gładkiej kamiennej tafli emanującej przyjemnym, naturalnym ciepłem, podobnym do tego jakie emituje piec kaflowy. Odczucie jest tak miłe, że nie raz będziemy mieli ochotę się do niego przytulić. Szeroki wieszak rozwiązuje problem suszenia ręczników. Oba wskazane modele sprawdzą się także w kuchni, gdzie funkcja suszarki jest równie często oczekiwana co w łazience.

Salon, sypialna, hol to pomieszczenia bardzo plastyczne jeśli chodzi o zastosowanie grzejnika jako elementu dekoracyjnego. W holu świetnie sprawdzi się duży grzejnik z lustrzaną taflą. Na co dzień będzie spełniał funkcję lustra, a w razie potrzeby przyda się jako suszarka (nasza strona) na mokre płaszcze.
Jeśli chodzi o salon – przestrzeń zwykle najbardziej reprezentacyjną w domu, rolę dekoracji warto powierzyć urządzeniu superdesignerskiemu. W tym miejscu można zagrać formą, gabarytami albo niekonwencjonalnym materiałem. Szerokie pole do popisu mają tu grzejniki wykonane ze stali nierdzewnej, z kamienia, drewna, grzejniki-ornamenty (Heatwave, Moon), grzejniki-kolumny oraz grzejniki w niebanalnych kolorach. Jeśli chcemy wyeksponować grzejnik w strefie dużych przeszkleń, to najlepszą propozycją do tego celu będzie grzejnik stojący na nóżkach, który działając na zasadzie konwekcji zniweluje straty ciepła powstające przy szybach. Z oferty Jaga można polecić np. model Knockonwood z drewnianą obudową w kształcie przypominającym cygaro.

Nie tylko jednak w domu grzejnik może zdobić pomieszczenia. Rolę dekoracyjną może pełnić też w miejscach takich jak puby, restauracje, a nawet sale koncertowe. Czarny grzejnik-ornament na głównej ścianie restauracji będzie wyglądał niezwykle awangardowo, a złoty grzejnik we wnęce sali koncertowej stworzy klimatyczne tło dla muzyki.
Źródło: Synergia PR
Opracowanie: Anna Kowalewska
18-06-05 07:08:07