X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Iron Red, brazylijski kwarcyt

kwarcyt
Opracowanie: Stone Connection
Źródło: Stone Connection
Choć w naturze występuje niezbyt często, czerwień jest najsilniej oddziałującą na ludzką psychikę barwą. Stosowana we wnętrzach przyciąga wzrok, dodaje odwagi, pobudza. Iron Red, brazylijski kwarcyt intrygująco łączący karminowy i popielaty odcień, to najnowsza propozycja firmy Stone Connection.

Daj się zauważyć
Zawsze, gdy ludzkie oko spostrzeże czerwony kolor, przez krótką chwilę jesteśmy nim w pełni zaabsorbowani. Czerwień to przecież kolor emocji, atrakcyjny dla odważnych i aktywnych osób.
Paweł Pałkus z warszawskiej pracowni PIK STUDIO – Piękno i siłę tego koloru od lat z sukcesem eksploatują projektanci mody i designerzy. Jeśli pragniemy, by nasz dom był miejscem eleganckim, a jednocześnie emanował energią i emocjami, warto pomyśleć o czerwonych akcentach. Im bardziej oryginalne, tym większe wrażenie zrobi zaaranżowana przez nas przestrzeń.

Jak go wplatać?
Brazylijski kwarcyt Iron Red to wyjątkowa kompozycja kolorystyczna o delikatnym słojowatym rysunku. To miłosny splot intensywnych czerwieni i metalicznych szarości, które w zależności od oświetlenia i położenia mienią się i przenikają swymi barwami. Kamień ten szczególnie interesująco prezentuje się jako dekoracja kominków, gdy staje się sceną dla zmagań płomieni. Niewielkim łazienkom dodaje uroku i intymności, a w kuchniach, korytarzach i przedpokojach wpływa energetyzująco na domowników. Dzięki rozpalającej nasze zmysły ozdobie każdy dom wypełnią pozytywne emocje i naturalne piękno. Czy można chcieć więcej?
Iron Red to jeden z najbardziej niespotykanych kamieni jaki widziałem – przyznaje Pałkus – Bardzo dobrze łączy się z takimi materiałami jak: stal nierdzewna, drewno, beton architektoniczny czy szkło. Ze względu na wyjątkową twardość i odporność na ścieranie może być stosowany na dużych powierzchniach – zarówno na podłogach jak i na ścianach. Nie bałbym się również zastosować go jako dekoracji w meblach np. w formie blatu biurka – zauważa Pałkus. Iron Red doskonale komponuje się z chłodniejszymi barwami. Eleganckie szarości i popiele, tradycyjne biele lub modne w tym sezonie mgliste błękity, z jednej strony łagodzą intensywność doznań, z drugiej wydobywają szlachetność kamiennego materiału.

Wyjątkowy, a nie rzadki
Brazylijskie kwarcyty nie są materiałami rzadkimi, jednak ich pozyskiwanie i obróbka wymagają specjalistycznych maszyn i zaawansowanej technologii. Ponadto złoża są mocno rozproszone, co utrudnia uzyskanie kamiennych bloków w odpowiednich do przetwarzania wielkościach.
Te naturalne przeszkody sprawiają, że Iron Red jest materiałem ekskluzywnym, wysoko cenionym zarówno przez kamieniarzy jaki i architektów. Jest również kamieniem pełnym dobrych emocji.

Kamienie w czerwieni
Poszukując czerwieni w kolekcjach Stone Connection, obok Iron Red znajdziemy min.: Lady’s Dream, Rojo Alicante, Rosso Francia, Deep Purple, Orange, Rosso Levante, Travertino Red i Travertino Rosso Persiano.
Opracowanie: Anna Janczak
20-06-16 07:15:05