X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Dogonić uciekający groszek

Zestaw sztućców
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
To, jak Jaś rozpocznie swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem, w dużym stopniu zadecyduje o tym, czy Jan będzie potrafił znaleźć w nim przyjemność. Wchodząca właśnie na polski rynek brytyjska marka TumTum swoje produkty promuje hasłem: DUŻY DESIGN DLA MAŁYCH PALUSZKÓW. Trudno o lepszą definicję: pomysłowe talerzyki, wyprofilowane sztućce i wygodne kubeczki powstały z myślą o początkujących i średnio-zaawansowanych smakoszach.

Odruch gryzienia i połykania rozwija się u dzieci między 5 a 7 miesiącem życia. Właśnie wtedy większość maluchów po raz pierwszy samodzielnie siada i - ciesząc się nową perspektywą - coraz ciekawiej zagląda do talerzy rodziców. To najlepszy moment na wprowadzenie stałych pokarmów i pierwsze lekcje samodzielnego jedzenia. A także sprawdzian cierpliwości dla rodziców, bo o tej nauce można powiedzieć wszystko poza tym, że przebiega szybko i czysto.

Warto jednak już na tym etapie zainwestować w nią więcej czasu i wysiłku. Samodzielne jedzenie stałych pokarmów wspomaga prawidłowy rozwój mowy i koordynacji ruchowej, rozwija zmysły poprzez poznawanie różnych kolorów, zapachów, smaków i konsystencji.
Maluch, który czerpie przyjemność z jedzenia, rzadziej kaprysi, chętniej poznaje nowe smaki i łatwiej godzi się na kulinarne eksperymenty. Nowa umiejętność sprzyja też rodzinnym posiłkom (w opozycji do modelu: mama zawsze je zimne, bo karmi lub: dziecko je wcześniej/później niż wszyscy, a w trakcie ich posiłku marudzi, bo się nudzi/jest głodne). I w drugą stronę: rodzinne posiłki sprzyjają samodzielnemu jedzeniu, bo dziecko uczy się obserwując.

Kubki Trainee Beaker
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
O czym trzeba koniecznie pamiętać, rozpoczynając kulinarną przygodę?
Po pierwsze: każdy maluch rozwija sie we własnym tempie. Niektóre od razu chwycą cząstkę jabłka czy marchewki i trafią rączką do buzi, inne do opanowania nowej umiejętności będą potrzebowały kilku miesięcy. Ważne, żeby uzbroić się cierpliwość, przymknąć oko na niepowodzenia i głośno chwalić nawet najmniejszy sukces.

Trzeba także pamiętać, że dziecko nigdy nie powinno zostawać samo podczas posiłku, a na jego talerz powinny trafiać posiłki zdrowe, lekkostrawne, przystosowane pod względem wartości odżywczej i konsystencji do potrzeb, wieku i umiejętności.

I jeszcze jedno: nie od dziś wiadomo, że je się także wzrokiem. Ugotowane na parze kolorowe marchewki, groszek, brokuły, dynia, smakowite kąski mięsa czy ryby zdecydowanie bardziej ułatwią przekonanie ciekawskiego malucha, że jedzenie jest przyjemnością, niż bure, zmiksowane papki. A wesołe naczynia pomogą skupić uwagę na posiłku i dobrze się przy tym bawić.

TUMTUM
TumTum to pieszczotliwe angielskie określenie dla brzuszka. Markę stworzyli rodzice: Suzanne i Andrew Stokes, zainspirowani obserwacją własnych dzieci.

"Uważnie patrzyliśmy, jak nasze córki wytrwale walczyły o to, by utrzymać groszek na widelcu, okręcały łyżki w buzi i upuszczały jedzenie na podłogę" - mówią . "Dlatego doszliśmy do wniosku, że potrzebują przemyślanych narzędzi, dostosowanych do ich małych paluszków".

Zestaw obiadowy Tiny dining set
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
Projektanci pomyśleli o wszystkim: radości dla najmłodszych, wygodzie dla rodziców i bezpieczeństwie dla środowiska. Każdy element został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, żeby odpowiedzieć na codzienne wyzwania, przed którymi stają mali konsumenci i ich rodzice.

Uciekający groszek? Wszystkie drogi na talerzykach prowadzą do kącika, z którego łatwiej wybrać smakowite kąski. Umożliwiają to nie tylko wyprofilowane, podwyższone brzegi, ale i zabawne rysunki wskazujące, w którym kierunku nabierać jedzenie.
Ruchliwy talerzyk? Naczynia TUMTUM przeznaczone dla najmłodszych dzieci zostały wyposażone
w antypoślizgowe gumki.
Niedopasowanie kształtów? Łyżeczka do jajka jest okrągła - łatwiej wybrać żółtko.
Kluski zeskakujące z łyżeczki? Wszystkie łyżeczki TUMTUM mają wyprofilowane brzegi, a widelce - półokrągłe zagłębienie, dzięki któremu łatwiej nabrać i w całości dostarczyć do buzi nawet najbardziej niesforne dania.
Zestaw do jedzenia jajek Trainee Egg Set
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
Chcę być dorosły! Zestaw sztućców ma specjalne nakładki, ułatwiające utrzymanie ich w małych rączkach. W miarę jak mały konsument dorasta, można je zdjąć, a komplet zaczyna przypominać "dorosłą" zastawę..
Gdzie moja łyżeczka?! W restauracjach i kawiarniach rzadko są sztućce dla maluchów. Do wszystkich sztućców TUMTUM dodano podróżne opakowanie, żeby mieć je zawsze przy sobie podczas małych i większych wypraw
Jedzenie wszędzie, z przewagą podłogi, ścian i ubrania? TUMTUM to duże, wygodne podkładki, naczynia o antypoślizgowych spodach i kubki o solidnej, szerokiej podstawie utrudniającej przypadkowe przewrócenie.
Mamo, ta miska jest za mała/za duża! Z myślą o dużych i małych powstały dwie linie akcesoriów: Tiny dla dzieci w wieku 1-3 lata i Trainee dla nieco starszych smakoszy.
Co te zwierzaki robią na naszym stole?! Zwykle naczynia dla najmłodszych, ozdobione plejadą dziecięcych bohaterów masowej wyobraźni, dość oryginalnie prezentują się na tle świątecznego serwisu. Suzanne i Andrew Stokes pomyśleli także o tym. Zewnętrzne strony misek mają jednolite, stonowane kolory. Dopiero wewnątrz dziecko odnajduje sympatycznych bohaterów, nakreślonych ręką projektantów na podstawie rysunków stworzonych przez ich córki: wesołą krowę, pracowitego jeża, psotną mewę, kury z kurczętami czy łaciatego pieska. Nie brak tu szczypty angielskiego humoru: krówka ma grzywkę nakręconą na wałki, lis strzela do przyjaciół z wodnego pistoletu, zaróżowiona od słońca świnka objada się na plaży ciastem, a mewa... robi kupkę!

Antypoślizgowe podkładki Tiny placemats
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
Wszystkie opakowania nadają się do pełnego recyklingu, ale raczej nie należy się spodziewać, że któryś maluch będzie chciał się ich szybko pozbyć. Większość składa się w nieduże, przyozdobione wesołymi obrazkami do kolorowania walizki, w których dzieci mogą przechowywać swoje skarby.
Akcesoria TUMTUM nie zawierają bisfenolu, ftalanów ani PVC. Można bez obaw myć je w zmywarce. Są dostępne na stronie dystrybutora: a także w internetowych sklepach z produktami dla dzieci i artykułami wyposażenia wnętrz.
Więcej informacji o marce można znaleźć na .

W ofercie TUMTUM:
Zestawy sztućców Tiny cutlery travel set
Sztućce z dwustronnym nadrukiem dla dzieci w wieku 1-3 lata.
Wesoły projekt pobudza wyobraźnię.
Widelec z zagłębieniem i łyżeczka o wyprofilowanych krawędziach ułatwiają nabieranie porcji. Ustawione pod idealnym kątem, stępione dla bezpieczeństwa ostrze noża ułatwia pierwsze próby krojenia.
W komplecie: podróżny futerał.
Można je myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 59 PLN

Zestaw sztućców Trainee cutlery set
Trainee cutlery set - futerał
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
Sztućce zalecane dla dzieci powyżej 3 roku życia.
Łyżeczka, widelec i nóż zostały wyprofilowane tak, aby ułatwiać dzielenie i nabieranie porcji.
Sztućce wyposażone są w gumowe nakładki z literkami - w oczekiwaniu na posiłek dziecko może składać z nich pierwsze wyrazy. Można je również zdjąć - sztućce zyskują wówczas bardziej "dorosły" wygląd.
W komplecie: podróżny futerał.
Można je myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 74,90 PLN

Zestaw obiadowy Tiny dining set
Naczynia przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Wesoły projekt pomaga skupić uwagę na posiłku i ułatwia nabieranie porcji, podobnie jak innowacyjny kształt z kącikiem, z którego łatwiej wydobyć jedzenie. Mają antypoślizgowe spody, a opakowanie zamienia się w małą walizeczkę.
Można je myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 69 PLN

Zestaw obiadowy Trainee dining set
Naczynia przeznaczone dla dzieci powyżej 3 lat.
Każdy z obrazków we wnętrzu talerzy to wesoła historyjka, która pomaga skupić uwagę na jedzeniu. Wyprofilowane brzegi pomagają nabierać porcje.
Kartonowe opakowanie może posłużyć jako mała walizka.
Naczynia można myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 69 PLN

Zestaw do jedzenia jajek Trainee Egg Set
Tacka z kieliszkiem na jajko i łyżeczką. Idealnie wyprofilowany kieliszek, wokół mnóstwo miejsca na skorupki albo przekąski.
Wyprofilowane brzegi, antypoślizgowy spód i okrągła łyżeczka, dostosowana do kształtu jajka.
Zestaw można myć w zmywarce. Nie zawiera BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 59 PLN

Kubek Tiny Beaker
Pudełka na kanapki, przekąski i smakołyki Tiny snack pots
Opracowanie: TUMTUM
Źródło: TUMTUM
Dzięki szerokiej podstawie trudno go przewrócić. Wklęsłe wnętrze
i elastyczna słomka pozawalają wypić napój do ostatniej kropli.
Po zdjęciu wieczka zamienia się w tradycyjny, otwarty kubeczek z uchem.
Można go myć w zmywarce. Nie zawiera BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 29,90 PLN

Kubki Trainee Beaker
Zabawne obrazki układają się w wesołą historyjkę.
Można je myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 19,90 PLN

Pudełka na kanapki, przekąski i smakołyki Tiny snack pots
Ozdobione wesołymi zwierzątkami, zmieszczą się w każdej torbie czy plecaku.
Można je myć w zmywarce. Nie zawierają BPA, ftalanów ani PVC.
Cena: 39,90 PLN

Antypoślizgowe podkładki Tiny placemats
Dostępne w trzech wesołych wzorach. Dzięki specjalnej powłoce łatwo się czyszczą.
Duży rozmiar (46x33) skutecznie ochroni stół przed zabrudzeniem.
Cena: 19,90
Opracowanie: Katarzyna Bieńkiewicz
18-08-05 07:10:03