X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Blaty kuchenne z kwarcogranitu

blat kuchenny
Opracowanie: www.velen.pl
Źródło: www.velen.pl
Blaty kuchenne to miejsce pracy najbardziej narażone na uszkodzenia, obicia, rysy i plamy. Powinny być wykonane z materiałów twardych i wytrzymałych, a jednocześnie estetycznych i eleganckich.

Wśród materiałów zalecanych do produkcji blatów, odpornych na uszkodzenia najpopularniejsze to: kamień i mieszanki kompozytowe.
Mieszanki kompozytowe to tworzywo sztuczne, które sporządza się na bazie żywic poliestrowych lub akrylowych wypełnianych tlenkiem glinu.

blat kuchenny
Opracowanie: www.velen.pl
Źródło: www.velen.pl
Od niedawna rynek producentów blatów kuchennych oferuje produkty z kwarcogranitu.
Kwarcogranit to kamień sztuczny będący mieszaniną naturalnych kwarców, żywic poliestrowych i pigmentów. Produkcja kompozytu jest złożona. Kwarc, odpowiednio wyselekcjonowany, miesza się z żywicą poliestrową. Mieszanka jest kształtowana na liniach produkcyjnych w jednolitą wstęgę, która następnie jest cięta na odpowiednie formaty (305 cm długości, 134 cm – 141 cm szerokości). Gotowe formatki prasuje się w wysokiej temperaturze, pod odpowiednim ciśnieniem. Temperatura utwardza żywicę, a wysokie ciśnienie ubija i zwiększa gęstość kompozytu. Surowa płyta jest cięta i polerowana tą samą metodą i narzędziami co kamień naturalny. Gotowy wyrób jest odporny na uszkodzenia mechaniczne i higieniczny dzięki nieskazitelnej gładkości oraz odporności na plamy i agresywne środki czystości

blat kuchenny
Opracowanie: www.velen.pl
Źródło: www.velen.pl
Blaty dostępne są w dziesiątkach kolorów, różnych rodzajach powierzchni i połysku. Obróbka materiału możliwa jest tylko przy pomocy maszyn kamieniarskich. Na polskim rynku dostępne są produkty następujących producentów: Quarella, Silestone, Compac .

Kwarcogranity to kompozyty o bardzo szczelnej powierzchni, które elastycznością i dostępną kolorystyką przewyższają produkty wykonane z kamienia naturalnego.
Poza zastosowaniem do produkcji blatów, wykonuje się z nich schody, okładziny ścian, a nawet posadzki.
schodach (zobacz odnośnik do strony)
Źródło: VELEN
Opracowanie: Agnieszka Bykowska
18-11-24 07:14:02