X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

J.A. BACZEWSKI po 72 latach wraca do kraju

Wódka J.A. BACZEWSKI
Opracowanie: www.baczewski-vodka.pl
Źródło: www.baczewski-vodka.pl
Marka elit, symbol najwyższej jakości oraz synonim wódki w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Wódka J.A. BACZEWSKI od czasu II Wojny Światowej pozostawała na emigracji, gdzie nieustannie święciła triumfy, zdobywając kolejne prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Obecnie jest najbardziej znana w Stanach Zjednoczonych, Australii i Europie Zachodniej. Teraz powraca do ojczystego kraju, niosąc ze sobą wyjątkowy smak tradycyjnej polskiej wódki ziemniaczanej, sporządzanej według starej, przekazywanej z pokolenia na pokolenie receptury.

Historia marki sięga XVIII w. Produkowane przez kolejne pokolenia w rodzinie Baczewskich trunki doceniane były nie tylko w Polsce, ale i na dworze cesarskim w Wiedniu. Na ich etykietach od roku 1810 widniał prestiżowy napis „Cesarsko-Królewski Dostawca Dworu”. W 1925 roku produkty J.A.BACZEWSKI zdobyły wszystkie możliwe nagrody na Londyńskiej Wystawie Spirytusowej, a zagraniczne rynki stanęły przed nimi otworem. Od tego czasu lwowskie alkohole eksportowano niemal na cały świat.

Niezwykle dynamiczny rozwój marki J.A. BACZEWSKI przerwał wrzesień 1939 roku i zbombardowanie lwowskiej fabryki. Ocalałe z gruzów produkty przejęli okupujący te tereny Sowieci. „Mój dziadek Edward Gessler podczas II Wojny Światowej wyemigrował z Polski do Austrii – opowiada Rasiel Gessler, Prezes Zarządu ALTVATER GESSLER – J.A. BACZEWSKI.

Z narażeniem życia przemycił przekazywaną z pokolenia na pokolenie książeczkę z recepturami i przepisami. To dzięki niej po wojnie udało się wznowić produkcję i ponownie wprowadzić na światowe rynki tę znakomitą ziemniaczaną polską wódkę”.

Na świecie marka J.A. BACZEWSKI jest znana i cieszy się uznaniem niemal od dwustu trzydziestu lat. Świadczą o tym najwyższe nagrody na licznych prestiżowych konkursach międzynarodowych oraz sukcesy sprzedażowe.

„W samych tylko Stanach Zjednoczonych konsumenci kupują nasze alkohole w ilości ponad miliona litrów rocznie” – podkreśla Rasiel Gessler.

Wódkę J.A. BACZEWSKI na naszych sklepowych półkach znajdziemy już w czerwcu. Będzie sprzedawana w karafkach o pojemności 500 ml i 700 ml zaprojektowanych specjalnie na powrót marki do kraju. Jej importem i dystrybucją na rynku polskim zajmuje się firma Ambra S.A.

„J.A. BACZEWSKI jest wypełnieniem luki rynkowej w segmencie wódek premium, w którym dominują marki zagraniczne, za to brakuje rdzennie polskich marek sygnowanych polskim nazwiskiem” – komentuje Robert Ogór, Prezes Zarządu Grupy Ambra. „Przeprowadzona analiza popytu ukazała nam potencjał zawarty w prawdziwej tradycji i renomie marki popartej najwyższą jakością produktu”.

„Liczymy na przyjazną, długotrwałą i obopólnie korzystną współpracę – dodaje Rasiel Gessler, która zaowocuje ponownym zajęciem przez markę J.A. BACZEWSKI istotnego miejsca na polskim rynku alkoholowym”.
Opracowanie: Aleksandra Molędowska
18-12-10 07:15:03