X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Street of Design po raz pierwszy

krzesła
Opracowanie: Sigmund
Źródło: Paged Meble
W dniach 21-22 maja na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbędzie się I edycja Street of Design. W niedzielę popołudniu w ramach finału Street of Design firma Paged Meble, która jest partnerem wydarzenia, zaprezentuje szerokiej publiczności m.in. swoją kolekcję Celebrities Line. Wyjątkowe meble zostały zaprojektowane przez Natalię Kukulską, Oliviera Janiaka i Michała Piróga.

Paged Meble – jeden z najstarszych producentów mebli giętych w Polsce – postanowił w ramach Street of Design zademonstrować przekrojowo swoją 130-letnią tradycję. Większość z prezentowanych modeli została stworzona przez Paged Design Team pod nadzorem projektantki i Szefa Rozwoju Produktu Jadwigi Husarskiej-Chmielarz. Meble charakteryzują się czystością formy i systemowym sposobem myślenia. Na szczególną uwagę zasługuje rodzina krzeseł Xchair.
„Obecnie firma Paged Meble ma w swojej ofercie zarówno meble charakteryzujące się współczesnym wzornictwem, jak i tradycyjne meble gięte. Wyjątkowo interesujące są krzesła Mariana Sigmunda, który dla Bielskiej Fabryki Mebli Giętych projektował w latach 50-tych. Te niezwykle ponadczasowe wzory nawet dziś zaskakują swoją nowoczesnością” –powiedziała Jadwiga Husarska-Chmielarz.
krzesła
Opracowanie: X-chair
Źródło: Paged Meble

Paged Meble doskonale wpisuje się w ideę Street of Design. Linia projektowa polskiego producenta opiera się na światowych trendach, a firma od wielu lat chętnie zatrudnia młodych polskich projektantów. Paged Meble stawia na nieustanny rozwój, poszukuje nowych inspiracji, pomysłów i talentów. Dlatego też na swoim stoisku Paged Meble pokaże część mebli powstałych w ramach współpracy z Pracownią Projektowania Ergonomicznego oraz Metodyki Projektowania krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Kulminacją imprezy Street of Design będzie oficjalna prezentacja wyjątkowej kolekcji Celebrities Line. Na głównej scenie, przy Skwerze Hoovera, pojawią się osobistości polskiego świata kultury i rozrywki, które specjalnie dla firmy Paged Meble zaprojektowały meble. Natalia Kukulska zaprezentuje naturalne łóżko, które nazwała „Eko-sen”. Olivier Janiak przedstawi zgromadzonej publiczności trzy nowoczesne półki, tworzące „Zestaw intelektualny”. Natomiast Michał Piróg opowie, co zainspirowało go do stworzenia projektu „Nieobojętnego krzesła”.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
22-05-18 07:01:52