X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Luksus i komfort w łazience

łazienka
Opracowanie: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl
Ostatnie miesiące pozwoliły nam do woli nacieszyć się wolnym czasem. Święta, majówka, a już niedługo i wakacje - przed nami gorący okres wyjazdów, zwiedzania, a przy okazji hotelowych poszukiwań. Co sprawia, że tak często jesteśmy skłonni zapłacić dużo więcej za nocleg w tej, a nie innej rezydencji?

Wizytówka z zewnątrz
Wybór odpowiedniego apartamentu w bajecznym miasteczku nad morzem czy pięknej Pradze, spośród bogatej oferty to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj w oko wpada nam jeden konkretny, i to za niego jesteśmy nawet w stanie drożej zapłacić? Decyduje o tym wiele czynników, takich jak dostępność miejsc parkingowych, odległość od centrum czy zewnętrzny wygląd budynku i zielone czarujące otoczenie. Badania potwierdzają, że aż 90% ludzi to wzrokowcy. Dlatego ważnym, decyzyjnym detalem jest strona internetowa będąca obecnie głównym źródłem poszukiwanych informacji – podkreśla Kamil Urbaś ze sklepu Promując swój hotel w wirtualnym świecie, warto więc zadbać o profesjonalne i oczywiście realne zdjęcia oferowanych apartamentów.

Wizytówka od wewnątrz
Wizytówka hotelu to przede wszystkim hol i recepcja. To tutaj pojawiają się najszersze możliwości aranżacyjne, które wpływają na pierwsze wrażenie klienta. Bardzo dużą uwagę należy więc zwrócić na kolorystykę, która będzie pasowała do klimatu całego obiektu. Do każdego wnętrza powinniśmy wybierać odcień, który współgra w logiem hotelu, jego nazwą i stylem przewodnim, aby klient odczuł profesjonalizm z naszej strony – podkreśla ekspert Kamil Urbaś. Jednocześnie każdy z kolorów, specyficznie oddziałuje na samopoczucie gości, dlatego powinny się one kojarzyć z luksusem, dawać poczucie wypoczynku i komfortu.

umywaka
Opracowanie: Kerasan
Źródło: TwojaBateria.pl
W stylowym, funkcjonalnie urządzonym pomieszczeniu czujemy się świeżo i energicznie. Nie lada ważną sztuką jest sprawić, by goście odwiedzający naszą rezydencję, poczuli się jak w domu. Ciekawym rozwiązaniem jest stosowanie konkretnych stylów wnętrzarskich – np. kojarzącego się z tradycją i domowym ciepłem stylu retro – zauważa Kamil Urbaś. Pytanie: co jest najważniejsze w pokojowym hotelu – łózko, łazienka, jakość mebli i tkaniny, a może barek do którego zagląda zmęczony po podróży miłośnik czerwonego wina?

Łazienka w roli głównej
Niemałą rolę w projektach komfortowych, hotelowych wnętrz odgrywa łazienka, gdyż to właśnie tutaj spędzamy pierwsze chwile relaksu po odbytej podróży. Dbając o prestiż swojego hotelu i intymność gości powinniśmy zadbać o bliskość lub połączenie łazienki z pokojem – podkreśla Kamil Urbaś. Ważne jest także funkcjonalne umieszczenie elementów – ceramiki narożnej oszczędzającej przestrzeń, wygodnych szafek na kosmetyki i niezbędnych akcesoriów do kąpieli współgrających kolorystycznie z całością. Obowiązkowym aspektem urządzania salonu kąpielowego jest też oczywiście dbałość o estetykę. By nie wprowadzać chaosu, warto zastosować więc taki sam styl jaki króluje w salonie czy sypialni. Luksusowe apartamenty wyróżniają się bogactwem dekoracji, ekskluzywnych tkanin i staromodnym wzornictwem. Dlatego np. dla wnętrza urządzonego w tradycyjnym stylu retro idealnym pomysłem będzie wolnostojąca wanna, bądź prysznic z dużą materiałową kotarą, uzupełnione niepozornymi detalami – np. stylową baterią łazienkową czy uchwytami w kolorach starego złota.
Źródło: PointB
Opracowanie: Sandra Bialobrzeska
21-08-03 07:38:08