X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Chleby tostowe Dan Cake… naturalnie na zakwasie

Chleby tostowe Dan Cake
Opracowanie: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Pieczywo tostowe jest pyszne, puszyste i idealnie nadaje się na przyjęcia, wycieczki czy grilla. Teraz okazuje się jeszcze, że Chleb Tostowy to również pieczywo przygotowywane na bazie zdrowej, tradycyjnej receptury. Firma Dan Cake – jako jedyny tak duży zakład - wypuściła na polski rynek, Chleb Tostowy na naturalnym zakwasie chlebowym.

Naturalny od samego początku
By chleb pachniał i smakował tak, jak ten z domowego pieca u naszych babć potrzeba, przede wszystkim, czasu do stworzenia idealnego aromatycznego zaczynu. To bowiem on, czyli zakwas chlebowy, jest składnikiem, w oparciu o który wypiekane jest wyłącznie świeże tradycyjne pieczywo. Jest to zakwas przygotowywany z dojrzewającej mieszanki mąki żytniej i wody, w której namnażają się bakterie kwasu mlekowego. Ten proces fermentacji, to nic innego jak produkcja naturalnych kultur drożdży, które nadają potem pieczywu wyjątkowego smaku i aromatu.

Trudne zwroty, o dużym znaczeniu
Chcąc zachować świeżość i aromat pieczywa, Chleby Tostowe Dan Cake natychmiast po upieczeniu są pakowane w szczelną folię. Kolejnym etapem jest proces pasteryzacji. – Dla wielu to słowo jest niezrozumiałe i niesie w sobie wiele negatywnych skojarzeń – zupełnie niesłusznie – tłumaczy Marzena Rogowska, szef marketingu firmy Dan Cake. – Pasteryzacja to utrwalanie termiczne, co w przypadku naszego pieczywa oznacza po prostu podgrzewanie szczelnie zapakowanego chleba w temperaturze 105 stopni Celsjusza. Samo pieczywo zostaje w ten sposób rozgrzane do 70 stopni, dzięki czemu nasze chleby pozostają świeże i aromatyczne bez użycia jakichkolwiek sztucznych konserwantów.

Chleby tostowe Dan Cake
Opracowanie: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
Z pojęciem pasteryzacji wiąże się również termin przedłużonej trwałości. Opakowane w folię pieczywo Dan Cake zachowuje świeżość przez 28 dni od daty produkcji. - Na tyle pozwala właśnie proces pasteryzacji– wyjaśnia Marzena Rogowska. – Należy jednak pamiętać, że nasze chleby tostowe wypiekane są tak, jak tradycyjne pieczywo, dlatego po otwarciu powinny zostać zjedzone w ciągu 48 godzin.
Do produkcji zbożowego pieczywa Dan Cake używane są naturalne tłuszcze roślinne: - Nasze chleby wypiekane są na bazie oleju rzepakowego, którego smak doskonale komponuje się z pełnoziarnistym pieczywem, takim jak Chleb Tostowy Trzy Ziarna – dodaje Marzena Rogowska.

Nie tylko do tostera
Chleb Tostowy to zwykle doskonały sposób na szybka i smaczną przekąskę na ciepło. Tostery, opiekacze i piekarnik, to jednak nie jedyne przeznaczenie pieczywa Dan Cake. Wiosną i latem chleby tostowe doskonale nadają się również na ogniska i grille. Tosty Dan Cake „szybko rumienieją” i robią się smakowicie chrupiące.
Pieczywo tostowe jest jednak wyśmienite nie tylko w wersji „na ciepło”. Aromat tradycyjnego pieczywa sprawia, że Chleb Tostowy Trzy Ziarna kusi, by zamiast wrzucać go do tostera, przygotować pyszne sezonowe kanapki z twarożkiem i całą masą świeżych warzyw. W kompozycji z pełnoziarnistym chlebem, będącym naturalną mieszanką ziaren żyta, sezamu i siemienia lnianego, warzywne kanapki nabierają jeszcze bardziej wyrafinowanego smaku, a nasze codzienne posiłki jeszcze bardziej… wychodzą na zdrowie!
Źródło: Sfera PR
Opracowanie: Kinga Bacewicz
19-03-04 07:18:02