X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Klej do gresu

klej do gresu
Opracowanie: Tytan Professional
Źródło: Tytan Professional
Twardość porównywalna z granitem oraz wyjątkowa odporność na ścieranie - to cechy gresu, dzięki którym jest on chętnie wykorzystywany jako okładzina na podłogach. Trwałe zespolenie płytek gresowych z podłożem może zapewnić jedynie produkt o odpowiedniej sile wiązania. Cecha ta charakteryzuje nowy Klej do gresu E336 marki Tytan Professional.

Gres jest produkowany ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków gliny mieszanej z kwarcem, kaolinem i skaleniem. Taki skład masy powoduje, iż płytki z tego materiału charakteryzują się niską nasiąkliwością (poniżej 3%). Formowanie płytek metodą prasowania wpływa na twardość i małą ścieralność kafli gresowych.

Ze względu na swoje właściwości, płytki z gresu najlepiej sprawdzają się na powierzchniach narażonych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych oraz w miejscach mocno eksploatowanych. Chętnie wykorzystywane są na tarasach, balkonach, w kuchni, łazience czy korytarzu.
W celu trwałego związania płytek gresowych z podłożem konieczne jest użycie kleju o dużej sile wiązania i elastyczności, który nie spowoduje ich odspajania i pękania. Klej do gresu E336 Tytan Professional został dostosowany specjalnie do wymagań tego typu płytek.


Na trudne warunki
Płytki balkonowe i tarasowe, zwłaszcza te o ciemniejszej barwie, są szczególnie narażone na działanie wysokich temperatur. Podczas dnia powierzchnie te nagrzewają się pod wpływem promieni słonecznych, z kolei nocny chłód i niskie temperatury powodują kurczenie się płytek. Znaczne dobowe wahania temperatur mogą powodować pękanie kafli i ich obluzowywanie się. Klej do gresu E336, dzięki swojej elastyczności (S1 – pierwsza klasa odkształcalności), pozwala na zniwelowanie różnic w rozszerzalności termicznej płytek i podłoża, w którym są osadzone. Właściwości mrozoodporne kleju, pozwalają na zastosowanie tego produktu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Klej można stosować z innymi produktami z serii Tytan Professional.

Od piwnicy po dach
Klej do gresu E336 można stosować na większości podłoży zarówno poziomych jak i pionowych.
W miejscach, gdzie mocujemy płytki podłoże stanowić mogą: betony, różnego rodzaju tynki, płyty, jastrychy, a także powierzchnie surowe wykonane z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych. Klejem E336 z powodzeniem przykleimy także glazurę, terakotę i płytki klinkierowe.
Klej sprawdza się w miejscach mocno eksploatowanych, jak ciągi komunikacyjne czy hale magazynowe i sprzedażowe. Wielokrotne poddawanie podłoża naciskowi nie osłabia mocowania płytek.


DANE TECHNICZNE:
proporcje mieszania
- 6,5-7,0 l wody na 25 kg suchej zaprawy
- 0,26-0,28 l wody na 1 kg suchej zaprawy
temperatura stosowania: (podłoża, otoczenia, zaprawy) od +5°C do +25°C
czas gotowości zaprawy do użycia po wymieszaniu z wodą: do 4 h
czas otwarty (naskórkowanie): 20 min
czas korekty: 10 min
fugowanie ścian/podłóg: po 12 h/24 h
użytkowanie częściowe/pełne: po 3/14 dni
orientacyjne zużycie: 1,9-5,5 kg/m²
Opracowanie: Cecylia Witkowska
19-01-04 07:16:03