X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Celebrities line - meble zaprojektowane przez gwiazdy

łóżko
Opracowanie: Natalia Kukulska
Źródło: Paged Meble
Paged Meble – jeden z najstarszych polskich producentów specjalizujących się w produkcji mebli opartych na surowcach naturalnych – poprosił znanych i lubianych: Natalię Kukulską, Oliviera Janiaka i Michała Piróga o zaprojektowanie wyjątkowej kolekcji mebli. Celebrities line to pierwsza w Polsce linia mebli stworzona na podstawie pomysłów osobowości świata kultury i mediów.

Idea zainicjowania pierwszej w branży meblarskiej Celebrities line narodziła się podczas Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie, gdzie ekipa „Co za tydzień” wraz z Michałem Pirógiem i Natalią Kukulską odwiedziła stanowisko Paged Meble.

krzesło
Opracowanie: Michał Piróg
Źródło: Paged Meble
Szybko narodził się pomysł podjęcia współpracy. Aby dokładnie zrozumieć proces i możliwości produkcyjne, gwiazdy odwiedziły fabryki Paged Meble w Jarocinie, Jasienicy i Sędziszowie. Każda z osób wybrała dowolny mebel, miała pełną swobodę przy projektowaniu i czuwała nad procesem jego modelowania. Ze swojej strony Paged Meble zapewnił zespół współpracujących konsultantów i konstruktorów, dzięki którym zaprojektowane meble są ergonomiczne i trwałe.
„Zależało nam by meble z serii Celebrities line były w całości autorskimi projektami Natalii, Michała i Oliviera, pod którymi będą mogli się podpisać. Nie narzucaliśmy im własnych koncepcji, jedynie wsparliśmy w kwestiach technicznych. Gotowe meble (damnet.pl z ofertą sof rozkładanych) są z jednej strony odzwierciedleniem osobowości ich twórców, z drugiej jak wszystkie produkty Paged Meble – są funkcjonalne i praktyczne. Efekt końcowy podoba nam się bardzo” – wyjaśnia Anna Gołębicka, Dyrektor Marketingu, Paged Meble.

szafki
Opracowanie: Olivier Janiak
Źródło: Paged Meble
Natalia Kukulska zaprojektowała wyjątkowe łóżko z litego drewna. Mebel wykonany z naturalnych materiałów nazwała „Eko-sen”. Olivier Janiak stworzył zestaw półek na książki i płyty CD lub DVD, który nazwał „Zestawem Intelektualnym”. Półki mogą być ustawiane razem, bądź osobno, a zamontowane małe kółeczka umożliwiają łatwe zmiany w aranżacji. Michał Piróg natomiast nawiązał do wstążeczek, symbolizujących walkę z chorobami XXI wieku i tak powstało „Nieobojętne krzesło”. Swój projekt określił mianem wegetariańskiego, ponieważ do produkcji jego krzesła nie wykorzystuje się klejów pochodzenia zwierzęcego. Oficjalna prezentacja modeli kolekcji Celebrities line odbędzie się w niedzielę, 22 maja na Street of Design w Warszawie.
Źródło: 38PR
Opracowanie: Katarzyna Górecka
19-07-21 07:04:02