X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Gry planszowe rozwijają!

Kochasz swoje pociechy? Planujesz ciekawie i rozwijająco spędzić czas z najmłodszymi? Zapomnij o tv i komputerze. Nic tak nie pobudza do rozwoju młodzieńca, jak czytanie książek i gry planszowe, każdy pedagog ci to powie. W poniższym artykule doradzę, jakie gry nabyć, żebyś i ty również spędził miło czas, drogi rodzicu.
Gra planszowa - Qwirkle
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Qwirkle wydaje się banalną grą, ale wymaga dużo wysiłku umysłowego.

Niniejszy artykuł porusza naprawdę ciekawe sprawy, ale zobacz jeszcze tamto opracowanie (http://ideamo.pl/un-portfolio/portfolio/) - na pewno będziesz zdania, że są wartościowe.

Rewelacyjnie sprawdzi się nawet w przypadku najmłodszych pociech, bo zasady są proste do załapania. W pakiecie jest 108 barwnych kawałków plastiku z oznaczeniami i należy ułożyć z nich kolumny w różnych kombinacjach kolor-znaczek.
Gra planszowa - Carcassonne
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Gra ta pomaga w nauce barw i rozpoznawania kształtów, jak i również rozwija myślenie rywalizacyjne, ponieważ gracze próbują sobie wzajemnie przeszkadzać.

Polecamy też

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Aranżacja pokoju dziecięcego wymaga niezwykle starannego doboru produktów. Ta przestrzeń powinna być bowiem miejscem nie tylko pięknym, radośnie kolorowym i wygodnie zorganizowanym, ale też - bezpiecznym. Przemieniając pokój dziecięcy w wielobarwną „baśniową krainę”, wybierajmy zatem farby najwyższej jakości, certyfikowane i minimalizujące ryzyko alergii.


Dla odrobinę starszych latorośli polecam klasyczną grę Carcassonne. W odróżnieniu od innych gier, nie zawiera ona w pakiecie planszy, a jedynie karty, budujące mapę terenu, które trzeba wykładać prosto na stół. Celem gry jest jak najlepsza polityka rozplanowania zabudowań przejętych terenów. Wszystko jest stylizowane na średniowieczne francuskie miasto. Tytuł ten umili czas aż sześciu osobom i znakomicie poszerzy umiejętność strategicznie, a również pozwoli dowiedzieć się wiele tamtym okresie. Olbrzymim plusem Carcassonne jest liczba dodatków do niej.
Gra planszowa - Cosmic Encounter
Źródło: http://www.planszoweczka.pl/
Na półkach sklepowych możesz kupić wielką liczbę rozszerzeń, np. ” Inns and Cathedrals”, ” The Princess and the Dragon” i ”Katarzy”

A dla zwolenników fantastyczno-naukowych gier znakomitą zabawą na popołudnie będzie rozgrywka w Cosmic Encounter. Gra powstała ponad 30 lat temu i mimo tego wciąż wciąga jak mało która. W tej grze każdy z graczy wybiera sobie gatunek kosmity, starając się zdobyć kontrolę nad wszechświatem.

Chcemy Cię namówić do przeczytania naszego następnego artykułu. Po prostu kliknij stronę (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/) i oglądaj bez problemu to, co najlepsze.

Jest to wspaniała rozrywka dla młodzieży, wspierająca interakcje społeczne, takie jak budowanie umów i sojuszy i praca dla wspólnego celu. Naturalnie Cosmic Encounter znakomicie stymuluje intelekt,ponieważ czasem potrzebne jest sprowadzenie drugiego gracza na manowce. Najbardziej powszechna edycja pozwala na grę od trzech do sześciu osobom.

Dla najstarszych pociech polecam Czarne historie, grę, która dla maluchów może okazać się trochę za przerażająca. Przedstawiam reguły: zestaw zawiera karty z budzącymi lęk historiami, a gracze starają się dedukować ich przyczyny według wskazówek wyznaczonego Mistrza Tajemnic. Rozgrywka niezwykle pobudza do myślenia.
20-06-23 07:15:04