X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Lampy ogrodowe – praktyczne oświetlenie posesji

Teoretycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe można zbudować na jednej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. Zatem jak wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? Jak oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać również ozdobą?
Kupując oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne musimy koniecznie wziąć pod uwagę rozmiar naszego ogrodu. Jeżeli ogród jest duży, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie domu to z pewnością zbyt mało. Nie chodzi jedynie o nocne spacery w białym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale zabezpieczenie przed agresorem, który zamierza ukraść nasz rower. Słupki kesbet słupki parkingowe betonowe ogrodowe można więc umieścić wzdłuż ścieżek w ogrodzie, choć warto też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być przykładowo lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa
Opracowanie: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com


Polecamy też

Światło w ogrodzie

Lampy ogrodowe
Opracowanie: garryknight
Źródło: http://www.flickr.com/photos/garryknight/2397442498/
Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom dawał nam radość, lepiej zatroszczyć się także o teren dookoła. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne domu. Umiejętnie umieszczone lampy ogrodowe zaznaczają walory nawet niewielkiego ogródka, a z większego ogrodu trafnie dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.


Sensory ruchu to również świetny sposób na oszczędność energii, jeśli zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed pójściem spać. Pozostałe bardzo pomysłowe rozwiązanie to wyłączniki zmierzchowe lub systemy takie jak inteligentny budynek, gdzie czas pracy pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo szczegółowo zaprogramować – także w odniesieniu do poszczególnych opraw. Możemy wtedy sterować również natężeniem oświetlenia, a co najważniejsze „udawać”, że jesteśmy w domu nawet podczas wypoczynku. Dodatkowo dojście do systemu otrzymujemy przez internet, można często poprawiać parametry, tworząc wrażenie obecności domowników w domu. Wówczas lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo ochraniają nasz majątek.

Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia połączenie praktycznej funkcjonalności lamp, oraz niecodziennego efektu dekoracyjnego. Możemy wybrać bardzo ciekawe lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które również można postawić bezpośrednio na trawie. Należy jedynie pamiętać o tym, aby instalacja elektryczna przeznaczona do zasilania oświetlenia ogrodowego była zakopana w podłożu. Walające się na trawie kable to ani przyjemny obrazek, ani bezpieczny, szczególnie gdy w domu są kilkuletnie dzieci lub zwierzęta. Tak samo interesująca, a wygodniejsza z punktu widzenia komfortowego jedzenia kolacji jest elegancka lampa wisząca na taras, która rozświetli ogrodowy stół jasnym, białym światłem. Z kolei słupki ogrodowe idealnie posłużą do oświetlenia ścieżek do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogrodzie.

Oświetlenie ogrodowe do kupienia w
22-12-02 07:01:24