X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Drukarki w przemyśle

Kiedy posiadamy przedsiębiorstwo parające się wytwarzaniem towarów lub handlem, bez wątpienia mamy magazyn wypełniony asortymentem i każdy ma etykiety. W tej sytuacji powinniśmy prowadzić spis. Szczęśliwie minęły już czasy, kiedy trzeba było wykonywać to za pomocą kartki i długopisu.

drukarki etykiet
Źródło: www.eti-go.pl

Obecnie mamy instrumenty upraszczające tę operację. Są to systemy informatyczne wspomagane stosownie ustawionym sprzętemelektronicznym.

Urządzenia wykorzystywane przy gromadzeniu informacji o produktach to zazwyczaj kolektory danych. To mobilne urządzenia służące do czytania kodów kreskowychnaklejonych na wszystkie produkty. W dalszej kolejności dane te wysyła się do programu. Tego typu czytniki kodów kreskowych są chyba najpopularniejsze w obecnych czasach.

Żeby było możliwe gromadzenie danych o produktach w taki sposób, każdy z nich musi mieć własny unikalny numer. Najwygodniej jest mieć stworzony własny system. Numery da się nakleić na produkty w procesie fabrycznym wykorzystując etykieciarki. Jeżeli nie mamy w zakładzie linii produkcyjnej dobrze jest kupić drukarki etykiet. To umożliwi oznaczenie na bieżąco wszystkich produktów, które magazynujemy.

Inna kwestia to konstruowanie urządzeń, które powinny posiadać tabliczki znamionowe. Głównie dotyczy to różnego typu maszyn przemysłowych, pojazdów, urządzeń elektronicznych itp. Na tej tabliczce zapisane są dane dotyczące urządzenia, takie jak nazwa producenta, numer seryjny, warunki pracy itp. To niezwykle ważny element, bo dostarcza wielu istotnych informacji użytkownikom sprzętu.

Warto korzystać z udogodnień które oferuje nam rozwój technologii, zwłaszcza w takich kwestiach jak inwentaryzacja. Czynności, które były dotąd bardzo czasochłonne, dziś są szybsze i o wiele łatwiejsze.
Źródło: Etisoft
19-01-07 07:16:04