X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Pufa czy stolik?

Pufa czy stolik?
Opracowanie: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Pufa to ciekawy mebel (strona www), który doskonale czuje się na salonach. Traktowana jako stolik kawowy, podnóżek, dodatkowe miejsce do siedzenia urozmaica każde wnętrze. Lekka do przeniesienia – wygodna do szybkiej zmiany aranżacji.

Stolik, jak się okazuje, w przestrzeni wypoczynkowej nie jest niezastąpiony. pufy z kolekcji Red Velvet marki HF Helvetia Furniture są doskonałym przykładem połączenia miękkiego obicia ze stabilnym grzbietem, który pozwala przejąć funkcje tradycyjnej, „pokojowej ławy”. Jeżeli rozmiary pomieszczenia nie ograniczają doboru mebli, można wybrać dużą, prostokątną pufę, która staje się typowym stolikiem, przy którym z powodzeniem można ugościć znajomych drobnym poczęstunkiem. Tego typu pufy mają napiętą powierzchnię, co pozwala na stabilne postawienie naczyń i zastawy, a dla przezornych tacy lub specjalnej, dedykowanej tego typu meblom twarde nakładki.

Pufa czy stolik?
Opracowanie: IMS GROUP
Źródło: IMS GROUP
Mniejsze pufy, takie jak Soleto czy Lavello, pozwalają na komfortowe siedzenie. Nie mają tak napiętego siedziska i wypełnione są elastycznymi piankami. To praktyczne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie mieści się fotel. Taka kompaktowa pufa zależnie od sytuacji może służyć również za stolik na prasę czy miejsce na piloty od telewizora. Dodatkowo, tego typu pufy bardzo często kryją w sobie funkcje podręcznego schowka, jak hocker w kolekcji Charlotte lub Morena.

Pufy są najczęściej uzupełnieniem zestawów wypoczynkowych. Siedząc na kanapie, przyjemnie na nich również rozprostować nogi. Bardzo wygodny mebel, również pod względem aranżacyjnym, ponieważ może być traktowany jako element autonomiczny. Pufa nie musi mieć takiego samego koloru, obicia a nawet linii wzorniczej jak sofa czy fotel. Może dlatego cieszy się tak dużą sympatią zarówno wśród projektantów wnętrz jak i swoich użytkowników.
Opracowanie: Filip Godecki
19-01-29 14:19:04