X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Urządź się sam

Kominki bezdymne mające kształt szklanej tuby z podstawą
Opracowanie: Chantico Fire
Źródło: Chantico Fire
Gdy kupujemy lub budujemy nowy dom, zastajemy go w formie surowej. To od własnej kreatywności zależy, jaki nadamy mu charakter. Na naszej głowie będzie wybór tapet, dywanów, mebli, farby ściennej. Wybieramy rodzaj okien, parapetów i markę lamp. Kupujemy prysznic, brodzik lub wannę i resztę elementów. Określamy, jakie cechy ma posiadać nasze lokum. Czy wybrać zimny minimalizm, czy może wystroić je, by stało się wygodne i cieplejsze? Antyki czy współczesne meble? A malowidła? Zamontować kominek w jadalni? Tyle dylematów, tak mnóstwo pytań.

Polecamy też

Do czego wykorzystać produkty LED?

Opracowanie: LARS
Urodę pokoi mieszkania czy domu albo ogród możemy doskonale podkreślić dobrze umieszczając różnego typu światła. W dzisiejszych czasach wybór jest tak ogromny, technika oświetlenia do tego stopnia rozbudowana, że można uzyskać efekt przyprawiający o gęsią skórkę. Od kilku lat raczej odchodzi się od zakładania w pomieszczeniach jednego, górnego źródła światła. Naturalnie wszelkiego typu żyrandole nadal można znaleźć w ofercie i nigdy z niej nie wypadną, ale na popularności zyskało oświetlenie punktowe. Rozmieszcza się lampki halogenowe, diody LED, lampy stojące. Mamy ogromną dowolność i można zrobić praktycznie wszystko.


Wnętrza w stylu skandynawskim
Opracowanie: www.dekoral.pl
Źródło: www.dekoral.pl
Z pomocą przychodzą nam pisma budowlane. W salonach prasowych znajdziemy trochę pozycji z z tymi zagadnieniami. W nich są wyróżniane aktualne mody mieszkaniowe oraz przykłady aranżacji. Magazyny pomogą znaleźć sklepy, w których kupimy dekoracje i umeblowanie. Czasami opisane są tam też praktyczne idee, jak np. zmontować samodzielnie półkę i komodę niskim kosztem.

Bez internetu to prawie jak bez ręki. W cyfrowych głębinach sieci na pewno dostaniemy potrzebną pomoc. Funkcjonuje parę witryn, które mają zbliżoną zawartość do gazet papierowych. Dobrze jest skorzystać z forów na nich, gdzie ludzie dzielą się swoimi doświadczeniami. Poza tym sklepy meblowe prowadzą swoje witryny, z których można prosto zamówić potrzebne nam przedmioty. Szukając konkretnego elementu, należy dobrze sprecyzować zapytanie w wyszukiwarce. Najlepiej użyć: „nazwa przedmiotu i lokalizacja”, przykładowo: „parapety Wrocław” lub „kominki Mefisto Wrocław”. Internet przyda się nam również w sytuacji, gdy postanowimy zatrudnić profesjonalnego dekoratora wnętrz. (Więcej wartościowych informacji w tej kwestii - serwis).

Szersze Informacje można znaleźć wchodząc na profil .
Źródło: Kominki Mefisto
Opracowanie: k.s.
19-02-05 07:17:02