X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Zmiany na rynku sprzedaży domów

Od maja na rynku domów na sprzedaż widać oznaki krachu. Nie jest to dobra wiadomość dla deweloperów i osób, które chcą w krótkim czasie i opłacalnie wystawić nieruchomość. Patrząc inaczej, to wspaniała informacja dla każdego, kto chce kupić domek w mocno niskiej cenie!


Podczas kiedy ceny pojedynczych lokali bardzo powolnie zmieszają się, domy na sprzedaż tanieją co raz szybciej. Sprzedający czasem zmniejszają ceny aż o 50 procent, w poszukiwaniu chętnych. Bonusowym utrudnieniem jest niedawne zwiększenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej. kredyty drożeją, zatem kredytobiorców jest mniej. Stawia to w fatalnej sytuacji inwestorów, którzy weszli w budownictwo (poznaj naszą firmę) jednorodzinne jako inwestycje. Teraz są regularnie zmuszani wystawiać dom na sprzedaż po kosztach.

Z rynków nieruchomości Warszawa wydaje się jednym z najmocniej korzystnych dla osób mających finanse na zakup. Ofert w stolicy pojawia się kilkadziesiąt razy więcej niż chętnych. W reszcie kraju ceny domów nie zmniejszyły się jeszcze do rekordowych pułapów, więc każdemu chętnemu poleca się cierpliwość.
Prognozuje się, że wobec niskiego popytu, ostatecznie ruszą one w dół.

Przy wyszukiwaniu tanich ofert warto użyć pomocy doświadczonych pośredników. Spory koszt zatrudnienia specjalisty łagodzi wiele zalet. Primo, szukanie domu nie zajmuje nam czasu. Po drugie, zdając się na doświadczenie specjalisty, możemy uniknąć wielu pomyłek przy zakupie nieruchomości. Tertio, pośrednik orientuje się w jakim miejscu i jakim czasie szukać najcenniejszych gratek. I ostatnia, najważniejsza sprawa, zatrudnienie zdolnego pośrednika to pewność bezpieczeństwa transakcji.
Źródło:
18-05-02 17:07:11