X
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Menu strony

Panele wielkiego formatu

Panele z kolekcji Grande
Opracowanie: Witex
Źródło: Witex
Styl rustykalny, styl etno, styl kolonialny, styl eko, a nawet niektóre odmiany stylu nowoczesnego – tak różne aranżacje, a jednak mające ze sobą coś wspólnego. Wszystkie wymienione stylizacje stawiają bowiem na naturalne i proste materiały – skórę, bawełniane i lniane tkaniny, kamień, a przede wszystkim cieszące się ogromną popularnością surowe drewno. W odpowiedzi na panującą modę, firma Witex poszerzyła jedną ze swych sztandarowych kolekcji – Grande – o 6 nowych dekorów w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej.

12 dużych dekorów
Znana i doceniana już od kilku sezonów kolekcja laminowanych paneli podłogowych Grande niemieckiej firmy Witex doczekała się nowych modeli. Do grona 6 dekorów o lekko błyszczącej powierzchni i wyczuwalnej strukturze dołączyło 6 nowych, dębowych wzorów, tym razem w bardzo naturalnej odsłonie. Panele Grande o wyjątkowo długim formacie i grubości 10 mm doskonale prezentują się w wersji jedwabisto-matowej oraz surowo piłowanej. Dzięki niestandardowym wymiarom panela, prawie 1,4 m długości i 24 cm szerokości, dębowe dekory w pełnej desce wyglądają bardzo naturalnie. Dodatkowo, ich wyjątkowe wykończenie sprawia, że przypominają lite, wręcz surowe deski, zyskujące w ostatnich sezonach coraz większą popularność. Jasne odcienie dębu, jak Dąb szkocki, Dąb morski czy Dąb walijski jasny świetnie pasują do aranżacji eko lub nowoczesnych kompozycji. Z kolei przygaszony Dąb walijski ciemny to propozycja wprost do rustykalnych wnętrz – wpisze się w romantyczny klimat i podkreśli sielankowy charakter mieszkania. Ciepły Dąb tyrolski oraz Dąb wulkaniczny to natomiast dekory, które odpowiadają stylistyką kolonialnym wnętrzom i doskonale będą komponować się z masywnymi, drewnianymi meblami i ciężkimi zasłonami. Format XL laminowanych paneli podłogowych Grande firmy Witex to nie tylko niezaprzeczalny urok, ale również stabilność podłogi, a w połączeniu z bezklejowym montażem Real Loc łatwość i szybkość układania.

Panele z kolekcji Grande
Opracowanie: Witex
Źródło: Witex

Moc ekologii
O wielkości kolekcji Grande firmy Witex nie decydują tylko wymiary panela, to również doskonałe parametry techniczne, wysoka odporność, a także otrzymane wyróżnienia. Ekologiczna podłoga laminowana odznaczona, jednym z najważniejszych na rynku niemieckim, certyfikatem „Blauer Engel”, dzięki specjalnej warstwie DPL+ jest wyjątkowo trwała i wytrzymała na uderzenia oraz ścieranie (klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych wynosi 23, natomiast w lokalach użyteczności publicznej 33). Dzięki temu możemy z niej komfortowo korzystać nawet w miejscach mocno eksploatowanych, takich jak korytarz czy przedpokój. Co więcej, pokryta żywicą warstwa pośrednia umożliwia czyszczenie maszynowe paneli, dlatego też bez problemu będziemy mogli przywrócić naszej podłodze dawny blask. Warto również podkreślić, że certyfikowana przez FSC wodoodporna płyta nośna Aqua-Protect®, sprawia, że panele Grande z powodzeniem możemy stosować w pomieszczeniach o podwyższonym poziomie wilgotności. Dzięki temu w całym domu możemy zastosować ten sam rodzaj pokrycia podłogi, bez względu na przeznaczenia pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne, kiedy rezygnujemy z progów lub decydujemy się na otwartą kuchnię połączoną z jadalnią lub salonem. Potwierdzeniem tych wszystkich zalet jest dożywotnia gwarancja na stabilność produktu, połączenia, przetarcia i odbarwienia powierzchni laminatu. Komfort korzystania z paneli Grande możemy dodatkowo podnieść łącząc je z ekologiczną matą wyciszającą Sound Protect Eco Plus, która zadba o idealną akustykę naszego domu.

Moda na surowe, niemodyfikowane drewno powraca w wielkim stylu. Naturalne deski (Parkiety Pryczynicz) znaleźć można w różnych aranżacjach. Sześć dębowych dekorów kolekcji Grande firmy Witex o nowych powierzchniach z pewnością doskonale uzupełnią nie jedną z nich.
Źródło: Fly PR
Opracowanie: Monika Makowska-Jarosz
17-11-25 07:01:05